ssas.jpg
Foto: Shutterstock

V práci dostala nabídku, která se neodmítá. Vybrali ji, aby na zahraniční stáži posbírala zkušenosti k vedení české pobočky firmy. Jenže šlo o dlouhé tři měsíce, na které by musela opustit svou rodinu. Manžela a dvě děti, tříletou Aničku a čtyřletou Klárku. Vzala si proto čas na rozmyšlenou a manželem probírali možnosti.

Cizího člověka doma nechtěli

„On sám by děti a domácnost nezvládl. Není ten typ chlapa, co umí navařit a postarat se o všechno. Navíc chodí z práce děsně pozdě, takže by ani nestíhal vyzvedávat holky ze školky. Napadlo nás najmout si chůvu a hospodyni v jedné osobě, ale ani jeden z nás nemáme rádi cizí lidi v soukromí,“ nastiňuje nelehké rozhodování Zuzana, která se s ním svěřila i své sestře Adéle (28). A právě ta přišla s řešením.

Sestra se ochotně nabídla

Nabídla Zuzaně, že se k její rodině na tu dobu nastěhuje a o vše se postará. Neměla žádné závazky, nedávno se rozešla s přítelem, takže čas si bez problému našla. Manžel s tím problém neměl, děti ji měly rády, a tak byl plán ujednán. „Byla jsem Adéle hrozně vděčná. Už jsem plánovala, jak se jí odvděčím nějakým super wellness pobytem,“ vzpomíná Zuzana, která krátce na to odjela sbírat zkušenosti do Francie.

le.jpg
Foto: Shutterstock

Přišla o rodinu i o iluze

„Každý den jsme si s rodinou volali, po měsíci jsem přiletěla na víkend. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se blížila katastrofa. Jenže po skončení stáže mě čekal šok. Ti dva mi oznámili, že je to strašně moc mrzí, ale že se do sebe zamilovali. Prý je to tak silné, že bez sebe nemůžou být. Přišlo mi to jako blbý vtip, ale nebyl,“ svěřuje se Zuzana, které sbalili kufry. Dům byl totiž manželův. Dnes jsou rozvedeni a mají děti ve střídavé péči.

„Já se krčím v garsonce, zatímco moje drahá sestřička kraluje v mém domě. Manželovi možná časem odpustím, ale jí nikdy!“ je přesvědčená Zuzana.

Čtěte také:

Reklama