DSC_5453.jpg (112 KB)

Do typické velikonoční kuchyně by měly patřit zelené bylinky, špenát, kopřivy, vajíčka, jehněčí maso a samozřejmě nesmíme zapomenout na sladké pečení. Všechna nejlepší jídla na Velikonoce najdete na našem magazínu. Vám stačí jen nakoupit suroviny. Vařit a péct samozřejmě také musíte sami, my vám ale poradíme ty nejlepší, vyzkoušené recepty.

O Velikonocích už bude jistě i medvědí česnek. Nezapomeňte ho zařadit do menu. Výborně chutná a je velice zdravý. Zkombinujte ho v polévce s jarní cibulkou a mladými kopřivami.

Začněte třeba tím, že si na Zelený čtvrtek, což je 29. března, upečete typické velikonoční pečivo. Jidáše. Tohle pečivo symbolizuje provaz, na kterém se oběsil Jidáš. Dříve se pekly v každé domácnosti. Podávejte je čerstvé, ideálně ještě teplé, kdy se na nich bude rozpouštět máslo a med, kterými je namažete.

Recept na Jidáše

DSC_2324.jpg (107 KB)

Co snídat o Velikonocích? Přeci mazanec!

DSC_1423.jpg (102 KB)

Upečte pro návštěvy příjemné a lehké občerstvení. Domácí houstičky, které si budete mazat bylinkovým máslem s medvědím česnekem. Uvidíte, že budou nadšení. A ještě navíc zdraví. Protože medvědí česnek je opravdu jarní životabudič.

Recept na bylinkové máslo s medvědím česnekem

maslo7.jpg (81 KB)

Obědové menu začíná polévkou. I tu vybírejte jarní. My doporučujeme jarní polévku s vaječným svítkem, křupavou zeleninou. A opět jedna rada. Před podáváním do ní nasekejte medvědí česnek.

Recept na jarní polévku

polevka7.jpg (89 KB)

Typicky velikonočním masem je jehněčí. Na našem magazínu najdete několik vyzkoušených a osvědčených receptů na zpracování jehněčího masa. Vybere si každý. Maso je jemné, křehké a výborně chutná. Co třeba jehněčí? Náš oblíbený recept je jehněčí se sušenými rajčaty, šalvějí a česnekem.

jehneci3.jpg (80 KB)

Nezapomeňte ani další tradiční jídlo Velikonoc. Nádivka nesmí chybět na žádném stole. Můžete se držet tradičního receptu a zpracování, použít uzené maso, vajíčka, bylinky, kopřivy. Místo nádivky ale můžete také upéct netradiční nádivkový koláč.

Tradiční velikonoční nádivka

DSC_2539.jpg (94 KB)

A nakonec se vám bude určitě hodit recept na vajíčkovou pomazánku. Protože co s tou hromadou barevných vajíček, které vykoledovali vaši chlapi? Každý do ní přidává něco jiného. Někdo cibuli, někdo trochu nastrouhaného sýra nebo hořčici. Jak ji děláte vy?

Recept na vajíčkovou pomazánku

110426_043.jpg (80 KB)

Krásné Velikonoce přeje Elly.

Uložit

Reklama