Další čtenářka, která se přihlásila k jarní proměně, pět měsíců těhotná čtenářka Littleturtle (29), stanula na prahu mého domácího studia ....

...a já ztuhla: dokážu udělat takhle krásnou holku ještě krásnější?

proměna

Ptám se, zda je nalíčená (i mé zkušené oko postřehlo lehké linky a řasenku), tvrdila, že ne - zpanikařila jsem ještě více - co s tím? Pak jsem si všimla výrazně červených šatů a korálků ve stejné barvě a nápad byl na světě! Ano, pustím se do něčeho jiného, než je přirozené líčení, trošku si pohraju, zastylizuju a představím čtenářku jinou, téměř k nepoznání. Sice mně budete zase kritizovat, že už zase používám příliš výraznou rtěnku (ano, tentokrát opravdu záměrně) a zdravíčka, ale bez nich make-up vypadá jak maska a vynechávat je mohou snad pouze s ženy s přirozeným ruměncem (a těch je fakt málo).

Nastávající maminka je vdaná, pracuje v administrativě a žije v Praze.

Odklonila jsem se tedy od přirozeného líčení a Littleturtle odcházela domů (těhotné si těžko zapaří) ve stylu „femme fatale“. Zřejmě spokojená, jelikož se u mě brzy objednala na minikurz líčení, aby zvládla profesionální techniku sama a mohla být krásná každý den či večer, pro který je zvolený styl líčení zvláště vhodný.

Pleť má čtenářka na první pohled nádhernou, bez poskvrnky, na druhý suchou a hlavně výrazně dehydratovanou (šupinkování na nosu a čele). Hodně častý jev stavu pleti dnešních mladých žen. Snažila jsem se napravit dvojím účinkem čištění a krému a doporučila každodenní zvýšenou hydrataci pomocí nejen základní péče, ale také masky. Barva pleti: velmi světlá s pihami. Zde platí pravidlo, nepokoušet se je maskovat - použít make-up úplně stejně, jako kdyby tam nebyly - já volila ten nejsvětlejší, korespondující s barvou nejen obličeje, ale hlavně krku, což je velmi důležité. Pudr jsem použila nejsvětlejší a rozsvítila pro focení obligátních 5 míst bílým.

Stíny na první pohled neznatelné jsou lehce nanesené v přirozené barvě (lesklá smetana a broskev + matná světlehnědá na zvýraznění ohybu) duplicitně (nahoru i dolů). Hnědá konturovací tužka a černá řasenka zahustily přirozeně tmavé a velmi husté řasy až magicky.

Pokud se rozhodnete nalíčit rty výraznou červení, musíte postupovat mnohem pečlivěji než při jemnějším zabarvení. Nejprve přesně nakreslit tužkou, vyplnit rtěnkou nanesenou na štěteček a nakonec lesk, především do středu rtů.

S vlasy jsme nic zvláštního nedělaly: zůstaly krásné tak, jak byly, jen lehce učesat a mohlo se fotit:

proměna

Alternativou k rudým rtům mohou být silné černé tekuté linky na neviditelné stíny ve stylu 60. let (spodní linka se kreslí zásadně tužkou a jen velmi slabě do řas). Ale takové líčení vám předvedu na závěr seriálu jako bonus s vybranou modelkou. Příště budete mít možnost (pevně doufám) pokochat se další proměnou rovněž mladé ženy, pro změnu v „kariérní“ fázi života.

Po zveřejnění vizážistických proměn všech přihlášených čtenářek a skončení soutěže budete mít možnost pro jednotlivé proměny HLASOVAT. Proměna, která získá nejvíce hlasů, bude odměněna (podmínky soutěže ZDE)

Čtěte také:

Reklama