• Dodejte objem i jemným vlasům

5b879d7f31acdobrazek.jpg

Pokud toužíte po objemu, ale vaše vlasy jsou jemné, vsaďte na vlny. Pramínek po pramínku vlasy natočte pomocí kulmy. Hlavně žádné kroucení! Pramínky na
kulmu natočte naplocho a odshora dolů ke konečkům. Následně vlny vykartáčujte, tím získáte objem, o kterém jste vždycky snila.

  • Vyzdvihněte krásu přirozených vln

5b879dc16994aobrazek.jpg

Vlasy se vám kroutí od přírody, ale není to ono? Dodejte jim tvar bez toho, abyste přišla o přirozený vzhled. Vlasy natočte na kulmu, ale ještě předtím každý pramínek jemně zkruťte. Vzniklou loknu pak jemně doupravte prsty. Díky zakroucení nejsou vlasy natočené dokonale symetricky. Vlny jsou někde pevnější, jinde volnější. Výsledkem je přirozeně vypadající účes.

  • Proměňte se v královnu bohémů

5b879e2a54b12obrazek.jpg

Lehce rozcuchané, lehce nedbalé a sexy. Takové jsou účesy v boho stylu. Krásné lokny v délkách přecházejí do volného a lehce rozcuchaného zvlnění. Ideální účes pro ty, které mají opravdu dlouhé nebo husté vlasy. Pro docílení tohoto stylu začněte vlasy natáčet v horní části naplocho a postupujte ke konečkům, kde je jemně zakruťte. Pozor si dejte na to, aby vám vlasy “neutíkaly” a vy jste skutečně natočila všechny vlasy v celé délce. Vzniknou tak přirozeně vypadající prstýnky, které stačí v koncích prohrábnout prsty.

  • Nemáte kulmu? Sáhněte po žehličce!

5b879e689113cobrazek.jpg

„Pomocí žehličky můžete zdůraznit přirozené zvlnění. Je to rychlý a opravdu efektivní způsob, když po ruce nemáte kulmu,“ říká vlasový stylista Jan Těšík. Jen pozor na to, že byste takto vlasy neměla vlnit každý den, jinak opět riskujete jejich vysušení. Jak tedy na to? Vezměte pramínek, žehličku přiložte zhruba v polovině délky tak, aby byla na vlasech svisle a natáčejte vlny směrem od obličeje. Pak už stačí jen prohrábnout a zafixovat. Výsledkem budou volné, přirozeně vypadající vlny.

  • Silným vlasům pomůžou k vlnám klipy

5b86a216e9997obrazek.jpg

Natočit silné vlasy tak, aby vlny opravdu držely, není zrovna nejjednodušší. K dokonalému zvlnění je tedy potřeba jim pomoci. Vlasy pomocí kulmy natočte od středu dolů, vlnu ale nepouštějte a zafixujte ji klipem. Ten sundejte až v okamžiku, kdy jsou vlasy úplně chladné, a zafixujte. Účes bude držet lépe.

  • Proměňte se v princeznu

5b879ed0aa6a6obrazek.jpg
Foto: Nivea

Na trhu jsou i speciální „loknovačky“, které vám rychle pomůžou k dokonalým vlnám. Stačí jen troška cviku. Automatický rotační systém každý pramen jemně namotá a pak ho zahřeje. Dokonale symetrická kudrlina je hotová za pár sekund. A z vás je pohádková princezna. Pokud chcete docílit přirozenějšího vzhledu, vlasy po natočení lehce pročešte, ať už prsty, nebo hřebenem.

5b879f6632003obrazek.jpgFoto: Nivea