Sepnout, vyčesat, zaplést nebo všechno dohromady. To je v létě základ, díky kterému se vám nebude tolik potit hlava a vlasy vás nebudou v rozpálených ulicích tolik obtěžovat. Léto je ideální k vyzkoušení hravých účesů, které jsou navíc i velmi praktické.

Drdol

Drdol je klasika, která nemusí zůstat jen v koupelně. Herečka Zendaya a další slavné dámy se ho nebojí vynosit ani mimo ni. Navíc asi neexistuje jednodušší účes. Drdol zvládne opravdu každá. Stačí vlasy vyčesat co nejvýš, zamotat, připevnit pinetkami a zafixovat lakem. Uvidíte, že šíje ocení závan čerstvého vzduchu.

profimedia-0249657398.jpgFoto: Profimedia

Copánky

Hravým letním účesem jsou také copánky v jakékoli podobě. Několik let se těší oblibě ty zaplétané od samého vrcholku hlavy. Není to ovšem pro každého, ale spíše pro ženy se symetrickým obličejem nebo minimálně s velkým sebevědomím. Tento účes dá totiž vyniknout jakýmkoli nedokonalostem. 

profimedia-0296365356.jpg
Foto: Profimedia

Uhlazený mokrý vzhled

Pokud máte obavy z toho, že se vám zpotí hlava a vy budete vypadat jako zmoklá slepice, můžete na tuto situaci vyzrát tím, že si takový look vytvoříte na hlavě záměrně. Stačí vlasy sčesat dozadu a uhladit je třeba gelem, tak jak si to nechala udělat Pamela Anderson.

profimedia-0332970349.jpg
Foto: Profimedia

Vysoký culík

Vyčesat, uhladit a zafixovat. Vlasy vás nebudou tolik obtěžovat, pokud si z nich uděláte vysoký culík. Jde o poznávací znamení zpěvačky Ariany Grande, ale k vidění je tento účes například i na přehlídkových molech.

5f30faecab264profimedia-0271077315.jpgFoto: Profimedia

Bublinkový culík

Zajímavý a praktický je i takzvaný bublinkový culík. Stačí, když si culík na několika místech omotáte gumičkou a vlasy trochu povytáhnete. Vzniknou tak zábavné boule. Na obrázku je tento účes v podání španělské královny Letizie. Mohu si ho tedy dovolit i ženy po čtyřicítce.

profimedia-0334109492.jpgFoto: Profimedia

S šátkem

Šátek je super letní doplněk, který můžete do vlasů zakomponovat různými způsoby. Jeho výhoda spočívá i v tom, že vám bude sát pot z čela. A pokud máte zrovna takzvaný bad hair day, můžete s ním zakrýt klidně celou hlavu.

shutterstock-1415948327.jpgFoto: Shutterstock

Reklama