63ca6be7ab679obrazek.png
Foto: Shutterstock

KŘIŠŤÁL

Je považován za kámen všech kamenů. Ztělesňuje pozemské světlo, které nám skýtá léčivou energii a očistu. Filtruje přes sebe všechnu negativní energii, aby nás mohl vzápětí zahrnout tou pozitivní. Navíc odstraňuje blokády a nesoulad duše. V rodině působí jako harmonizující prvek mezilidských vztahů.

63ca73cda4893blobid0.png
Foto: Shutterstock

RŮŽENÍN

Je kamenem, jenž má schopnost otevírat lidská srdce a smysly lásce a krásným věcem. Probouzí v nás přátelství a mírnost. Díky tomu dokážeme s druhými trpělivěji komunikovat a řešit problémy. Chrání obydlí i členy domácnosti před vším špatným a hrubým. Navíc prohlubuje meditaci a zkvalitňuje spánek.

63ca73d25fe36obrazek.png
Foto: Shutterstock

ZÁHNĚDA

Přestože je tahle drahokamová odrůda křemene oděna do tmavě hnědé barvy, vůbec nic temného na ní není. Naopak. Náš domov i naši duši chrání před negativní energií, kterou od nás dokáže odklonit. Doma byste ji měli umístit co nejvýše, například do podkroví, odkud spustí ochranný závoj na celým příbytkem. Je to kámen, který uzemňuje, ukazuje cestu a pomáhá nám zorientovat se, co je správné.

  • Větší a tmavší záhnědy, které jsou neopracované a v původním stavu, v kombinaci s růženínem a křišťálem mají moc vytvářet ochranný štít proti kosmickému záření, geopatogenním zónám a elektrosmogu.

63ca741f919fdblobid0.png
Foto: Shutterstock

TURMALÍN

Oceníte ho hlavně ve chvíli, kdy nemáte úplně ideální sousedy. V tomto směru se o něm hovoří jako o králi ochrany domova. Má mít vlastnost jasně vymezit hranice. Navíc prospěje při odbourávání stresu, zlosti a strachu – odvede pryč negativní emoce a vlivy. Tím nejen že v duchovní rovině vnáší světlo do věčné tmy, ale dopřeje klidný a nerušený spánek.

63ca74f8093f3obrazek.png
Foto: Shutterstock

AMETYST

Disponuje obrovskou ochrannou silou, která od vašeho příbytku odvrátí vše negativní. Pokud ho umístíte poblíž dveří nebo okna, má mít moc odehnat od vás nevítané návštěvy, zloděje nevyjímaje. Kromě toho pomáhá zbavit se napětí, strachu, vzteku i obav. Zato vám dopřeje soustředění se a schopnost správně se rozhodnout. Jestliže vás trápí nespavost a noční můry, i ty zaplaší. Místo toho posílí vzájemnou lásku a věrnost.


63ca753befc40blobid0.png
Foto: Shutterstock

HEMATIT

Používá se jako kámen pro ochranu fyzického i psychického zdraví celé rodiny Matkou Zemí. Pomůže vám od stresu, nejistoty, beznaděje a vyčerpání. Aktivuje skryté rezervy a vrátí sílu a životní energii. Vytvoří kolem vás ochranné pole, kam nesmí negativní energie.


63ca7594cadccobrazek.png
Foto: Shutterstock

Zdroj informací: Svět minerálů, Milujeme kameny, Drahé kameny online

Čtěte také:

Reklama