jo.jpg
Foto: Shutterstock

Johnny Depp

Jako teenager dostal od své matky elektrickou kytaru a hudbě naprosto propadl. V šestnácti s kamarády založil kapelu The Kids, kvůli které dokonce sekl se školou. Kýžený úspěch se ale nedostavil. A to ani s následující skupinou Rock City Angels. A tak se začal věnovat herectví. Na muziku ale nezanevřel. V roce 2015 si udělal radost jakožto jeden ze spoluzakladatelů novou kapelou. S hudebníky Alicem Cooperem a Joem Perrym dali dohromady skupinu Hollywood Vampires, která slaví úspěchy. Před čtyřmi lety potěšili koncertem dokonce i české fandy, když tu předskakovali Ozzymu Osbournovi.

Jared Leto

Oscarový herec, který se dokáže věrohodně převtělit do jakékoliv role, je i podobně úspěšným muzikantem. Což samozřejmě při popularitě jeho rockové kapely překvapí málokoho. 30 Seconds To Mars, jak se jmenuje, založil spolu se svým bratrem Shannonem už v devadesátkách (1998). A úspěšná je dodnes. Koncertuje po celém světě, Česko nevyjímaje. Jared je hlavní zpěvák i textař. Jak jen to ale stíhá, když točí jeden úspěšný film za druhým? Právě teď na něho můžete zajít do kina na komiksový příběh Morbius.

Russell Crowe

Sexy a nespoutaný Gladiátor se nikdy netajil tím, že miluje divoký život s večírky a proudy alkoholu. Kdo jiný by tedy měl zpívat a hrát na kytaru v rockové kapele? V devadesátkách začínal v australské skupině 30 Odd Foot of Grunts. Později koncertoval s kapelami The Ordinary Fear of God a Indoor Garden Party. Přestože natočil mnoho hollywoodských trháků, Amerika mu k srdci nepřirostla, jak často říká. Dál proto farmaří ve své milované, skoro rodné Austrálii. Narodil se jen kousek vedle – na Novém Zélandu.

Bruce Willis

Zamilovaly jsme se do něho v seriálu Měsíční svit a už nás to nepustilo. Však taky od té doby zachránil kdeco a kdekoho. Umí to ale nejen s pistolí. Stejně dobře válí i na foukací harmoniku a zpívá. Bruno, jak mu rodiče říkali, si díky ní přivydělával na hodiny herectví už jako náctiletý mladík večer po barech. K jeho prvním výraznějším počinům na poli hudby patří pop-bluesové album The Return of Bruno, které vydal už v osmdesátých letech minulého století. V posledních letech hrál se svou kapelou The Accelerators. Škoda, že mu život komplikuje mozek poškozující onemocnění zvané afázie, kvůli které teď ukončil hereckou kariéru.

Ryan Gosling

Lásku k hudbě v sobě nezapře ani ve svých úspěšných filmových hitech. Kdo by ho nemiloval například jako romantického hudebníka v muzikálovém snímku La La Land? Jeho pěvecké začátky však sahají mnohem hlouběji. Do devadesátek, kdy zpíval ještě coby chlapec v kabaretní show The Mickey Mouse Club. Vystupoval tu například vedle Britney Spears nebo Justina Timberlakea. Od roku 2007 se věnuje své kapele Dead Man’s Bones, kterou založil se svým kamarádem. Hrají hudbu v indie-rockovém stylu s prvky gospelu.

Keanu Reeves

K jeho největším láskám patří kromě herectví také hokej. Ostatně, je to Kanaďan, přestože se narodil v Libanonu anglické matce a čínsko-havajskému otci. Kromě ledového sportu ale svého času propadl také hudbě. K muzikantskému světu neměl daleko už coby chlapec. Jeho matka totiž pracovala jako návrhářka kostýmů rockových hvězd. Možná právě proto se v něm zrodila láska k baskytaře. A že na ni válí, to deset let (1990 – 2000) předváděl ve své alternativní rockové kapele Dogstar.

Zdroj informací: Česko-Slovenská filmová databáze, Wikipedia, National Post, YouTube

Čtěte také: