Do kterého obchodu už nikdy nepůjdu? V této otázce už mám jasno.

Asi před měsícem jsem byla s kamarádkou nakupovat. Stavily jsme se v jednom obchodě. Už jsem neměla žádné peníze, jen na zpáteční autobus domů. Ale i tak jsem se dívala kolem, zda mi něco nepadne do oka.

Zalíbily se mi tam jedny kalhoty, a tak jsem si je šla zkusit. Moc mi nesedly, a tak jsem kamarádku poprosila, aby mi donesla o číslo větší. Spletla se a donesla sice větší, ale jiný typ. Tak šla znovu.

Když jsem si je vyzkoušela, bohužel se mi už tak nelíbily, nesedly mi. Tak jsem je vracela.

Prodavačka, která tam stála a celou dobu se na mě dívala, na mě najednou vyštěkla, jestli si je teda nechci vzít. Odmítla jsem a ona na mě najednou začala křičet, že příště nemám s sebou tahat tolik oblečení, když si stejně žádné nevezmu.

I když bych se v podstatě neměla za co stydět (jsem přece v obchodě, abych si něco koupila a nebudu si kupovat to, co mi nesedne), tak jsem zčervenala a poslušně se omluvila.

Prodavačka vlezla do kabinky a odhrnula závěs. Najednou ze země zdvihla papírovou padesátikorunu. Rychle jsem si sáhla do svých kalhot a zjistila, že to byly moje poslední peníze na autobus.

Z obchodu jsem odcházela s hodně špatnou náladou, víckrát tam už nepůjdu.

Na autobus mi půjčila kamarádka.

Veronika

Milá Veroniko,

doslova chápu Vaše pocity. Kolikrát jsem do obchodu šla s tím, že si pouze něco vyzkouším, a několikrát se mi stalo, že prodavačka se po mě jen nepříjemně ohlédla, když jsem si po vyzkoušení nic nekoupila a odcházela jsem z obchodu. Na rovinu - já být na Vašem místě, vrátila bych se do obchodu ještě jednou, tentokrát připravena na případný další útok prodavačky.

P. S. : Co myslíte, dala padesát korun prodavačka do pokladny, nebo si ji strčila do vlastní kapsy ;-)?
Reklama