Minule jsme si tady - mezi námi děvčaty - připomněly starší seriály, na které se dá - navzdory tomu, že je všechny televize už vysílají x let horem dolem, stále koukat. Kutil Tim, Ženatý se závazky, Simpsonovi, M*A*S*H, Přátelé a Krok za krokem.

Dnes se podíváme na novější záležitosti a zahrajeme si na Sybilu a zkusíme odhadnout, na které z nich by se dalo koukat i za nějakých deset, dvacet let...

Vyprávěj

Jelikož se podle vašich komentářů pod výše zmíněným článkem zdá, že řadu z vás oslovil český seriál Vyprávěj, pojďme si o něm chvíli vyprávět...

I já jsem podlehla tomuto obsáhlému dílu z dílny České televize, s kterým jsme strávili poměrně značné množství pátečních večerů. Ačkoliv nejsem typický divák novodobých seriálů, mám určitý přehled o tom, co se odehrává na televizních obrazovkách a musím říct, že Vyprávěj velmi podstatně převyšovalo produkci, jež nám byla předváděna v nedávných let.

Kvalitní scénář, originální nápad časové osy, živé dialogy, oblíbení herci... historické mezníky, které ovlivnily životy našich rodičů i naše. To vše důmyslně zaobalené do velmi osobních příběhů jedné rodiny.

  • Nevím, jak vy, ale já se na něj určitě ještě jednou podívám. Mimo jiné i proto, že člověk by neměl některé věci zapomínat a měl by se z nich poučit, neboť jak pravil klasik, jinak si je bude nucen zopakovat...

Teorie velkého třesku

Nedávno jsem zaslechla, jak paní v tramvaji říká někomu do telefonu: „Pospíchám domů, chci se dívat na ty chytré kluky.“ Okamžitě mi bylo jasné, o co jde. I ona podlehla zvláštnímu kouzlu poměrně netradičních hrdinů seriálu, který vznikl před pěti lety v Americe, a postupně si získal srdce i českého diváka.

Poměrně odvážný projekt (koho by napadlo, že někoho bude bavit dívat se na chytrolíny, kteří žijí takřka v nějakém paralelním vesmíru a o tzv. normálním životě toho opravdu moc neví) čítá už přes 150 dílů a inteligentní (a hlavně pak ty méně inteligentní hlášky) u nás rychle zdomácněly. O tom, zda někoho inspirovaly k lepšímu snažení ve studiu na škole, nevím, ale ... :-)

Evidentně nás zajímá život mladých fyziků a jejich kamarádů, kteří diskutují na neuvěřitelných vědeckých úrovních, ale zároveň jsou jejich nejmilejší činností komiksy a počítačové hry, zvlášť když mají takové obyčejné problémy jako většina z nás... nebo možná ještě větší (smích).

  • Věřím tomu, že při určitých příležitostech se na vybrané díly seriálu podíváme i po letech.
  • Věděly jste, že Leonard (Johnny Galecki) hrál jako malý syna Clarka Griswolda v oblíbeném vánočním filmu Vánoční prázdniny?

Sanitka 2

S velkou zvědavostí jsem usedala před časem k prvnímu dílu pokračování kultovního seriálu Sanitka (režie: Jiří Adamec, scénář: Jiří Hubač), který jsem si pamatovala z dětství. Tehdy se snad díval každý...

První díl nové série byl - přiznejme si to - rozpačitý rozjezd, málem jsme to doma vzdali. Ale jako tolerantní divák jsem dala věci šanci a nakonec v náročném nočním maratonu (jednotlivé díly jsem si nahrávala a pak je sledovala ze záznamu) dychtivě shlédla v nejkratším možném termínu celou nálož.

Samozřejmě se nešlo ubránit srovnávání, ale když si člověk přestal dělat předsudky a přijal dílo jako nový seriál, za sebe dávám velké významné plus. Akční podívaná, která jen podtrhla dávnou pravdu, že dobrých doktorů by si měl člověk vážit. Dělají neuvěřitelnou práci. Klobouk dolů.

Co se týká herců, byla jsem doslova uchvácena Jiřím Dvořákem (což jsem koneckonců už od doby, kdy ztvárnil roztomilého čerta v pohádce Anděl páně), hodně u mě povýšil také Michal Dlouhý, kterého jsem léta měla ve stínu jeho bratra, a role primářky sedla jako ulitá také stále krásné Dagmar Havlové. Ať si kdo chce, co chce říká, pro mě je to paní herečka.

  • Sama jsem zvědavá, zda mě bude seriál lákat i po letech... ona totiž i ta první série je s odstupem už jiná než tehdy, nemám pravdu?

Dva a půl chlapa

Když mám za sebou blbý nebo jen únavný den, pustím si Dva a půl chlapa. Charlie Sheen zde ve své roli (nebo je to tak trochu on sám?) představuje dost šílený mužský exemplář, ale jelikož ho nemáte ve své ložnici, připadají vám ty věci, které tam vyvádí, velmi zábavné a vtipné.

Všechny postavičky, které v seriálu vystupují, by byly v podstatě lahůdkou pro jakéhokoliv psychiatra, ale možná právě proto z krátkých příběhů vyzařuje neuvěřitelná pohoda a chuť se dívat na další.

  • Ne, není to kdovíjaké umění, ale spolu s dalšími diváky, kteří podle csfd.cz posunuli dílko na dvanácté místo nejoblíbenějších seriálů, volám ano, jsem si téměř jistá, že i po letech se na příhody dvou odlišných bratrů ráda pro pobavení podívám. A co vy?

Reklama