Myslíte si, že jsou seriály odtržené od reality, a vyčítáte si jejich sledování? Psycholožka Boučková říká, že jejich hrdinky pro nás naopak mohou být dobrou inspirací... a seriálové příběhy mohou splnit naši touhu harmonickém prostředí.

dobramanzelka1

Atraktivní jaro se sexy ženami přichází na Universal Channel

Krása a sexappeal, četná prestižní ocenění: to vše charakterizuje herecké hvězdy v nových řadách oblíbených seriálů, které na jaře uvádí televizní kanál Universal Channel. Již počtvrté přichází úspěšné seriálové drama Bratři a sestry 4 (Brothers and Sisters). V hlavních rolích se představí oscarová herečka, elegantní brunetka Sally Fieldová a populární křehká Calista Flockhartová. Potřetí se vrací i divácky velmi oblíbená Dobrá manželka 3 (The Good Wife). Jejím producentem je oscarový režisér Ridley Scott a exceluje tu Juliana Marguliesová, šaramantní tmavovlasá herečka, která sbírá jeden Zlatý Globus za druhým.

dobramanzelka2

O tom, že tvůrci sázejí na krásu, bystrost a vtip, svědčí i další okouzlující tmavovláska Sarah Shahiová, jež ztělesňuje mladou právničku ve druhé řadě originálního a svižného seriálu Kauzy podle Kate 2 (Fairy Legal). Premiéru na Universal Channel má i seriálová novinka Skandál (Scandal) od tvůrců seriálu Chirurgové, v níž hraje černá kráska Kerry Washingtonová známá mimo jiné z filmu Česká spojka.

„Díky seriálu vstupujeme do harmonického světa, kde se všechno odehrává ve velmi hezkém prostředí. Člověk z podstaty nemá rád chaos. A i intriky v seriálech mají svá pravidla. Divák se potřebuje identifikovat s hlavní postavou, i když je třeba, co se vizáže týče, jeho protikladem, a alespoň na chvíli si odpočinout od reality,“ říká psycholožka Marta Boučková, specialistka na sociální psychologii. Seriálové hrdinky mohou být podle jejích slov také inspirací pro ženy - svým oblečením, ale i zařízením bytu, v němž se děj odehrává. „A musejí mít sexappeal, ať už je jim 20, 40 nebo 50 let. Pokud tvůrci chtějí udělat hlavní ženské postavy vitálními a dynamickými, tak v seriálu musí být potenciál života. A ten je v jejich sexappealu,“ dodává.

Bratři a sestry 4, sérii o 24 dílech vysílá Universal Channel od 4. března do 12. srpna, v neděli ve 21 hodin, v úterý ve 22:20, v sobotu v 19 a v neděli ve 13 hodin.
Dobrá manželka, sérii o 23 dílech vysílá Universal Chanel od 3 od 4. března do 5. srpna, v neděli ve 22 hodin, v pondělí ve 21:20 a v neděli pak ve 12 hodin.
Kauzy podle Kate, sérii o 14 dílech vysílá Universal Chanel od 4. května do 6. řervence, v pátek ve 21:20, v sobotu ve 23:30 a v neděli v 18 hodin.
Skandál, nový seriál, který má na českých obrazovkách premiéru, se vysílá od 8. května do konce června, v úterý ve 21:20, v pátek ve 22:20, v neděli ve 20 a v pondělí ve 23:30 hodin.

Zdroj: TZ

Reklama