Hanka Kynychová: Zumba

Hanka Kynychová: ZumbaMilé dámy, zdravím vás a přeju pohodový den a příjemnou zábavu. Dnes nás totiž čeká zumba. Ještě než se k ní ale dostaneme, musím Vám říct, že jsme spolu s týmem výborných cvičitelů navštívili Prahu, Brno a zítra v sobotu nás čeká ještě Ostrava. Kdo by chtěl, může se ještě na naši cvičební tour přidat. Čeká nás nejen zumba, ale i Latino dance, MTV dance a oblíbený břišní pekáč. První dvě zastávky jsme si moc užili, přikládám vám fotografie, abyste viděly, jaká to byla zábava. Sešlo se nás moc, atmosféra báječná.

Tak ale teď už pojďme na zumbu. Zumba je fenomén a je o ní v poslední době hodně slyšet. Musím říct, že právem. Zasáhla a chytla i mě, proto jsem ji taky začala předcvičovat. Je to totiž jedna velká párty. Jestli máte rádi latinsko-americké rytmy, ale máte pocit, že byste se neuměly hýbat na přesnou choregrafii, pak je zumba určená právě pro Vás. Salsu, merengue, cumbii, regetton, ale i jive nebo bachatu, to vše si můžete užít spolu s ostatními. Stačí se dobře naladit a prostě se s ostatními začít hýbat. Je jedno, že děláte pohyb jinak, o to v zumbě totiž nejde. Hýbejte se do rytmu a mějte z toho radost.

O tom, že je zumba také zdravá, posiluje kardiovaskulární systém a příznivě působí na psychiku člověka, snad nemusím dlouze vyprávět. Krásně se u ní uvolníte, vypustíte běžné každodenní starosti a zrelaxujete tělo i mysl. Časem si navíc pěkně zformujete bříško a boky, protože ty u zumby hodně zapojujete. 

Hanka Kynychová: Zumba

Když jsem přemýšlela nad tím, jak téma zumba uchopit, řekla jsem si, že je to stejná otázka, jako mi často kladou i ostatní. Nemá smysl psát jednotlivé cviky, protože nemá smysl vás nutit, abyste je přesně tak dělaly. Pusťte si některé z mých videí a rovnou se do toho dejte. A když vás to chytne, zajděte si kamkoli do fitka nebo si kupte nějaké DVD a bavte se. Věřím, že budete. Mějte se hezky.

Vaše Hanka

Reklama