Milé dámy, minule jsme potrápily bříška. Hádejte, co nás čeká dnes... Ty z Vás, které si myslí, že je na čase věnovat se taky zadečku, mají pravdu.

kynychová

Ženský zadek je jednou z často diskutovaných tělesných partií. Někdo preferuje větší kulatý, jiný má rád malý a plochý. Všichni se ale shodneme na tom, že by měl být zdravě vysportovaný a pevný. V zimě velkou část své postavy dokážeme hravě schovat do oblečení. V těchto dnech ale svrchníky odkládáme a za pár týdnů budeme běhat v sukních nebo kraťasech a nakonec i v plavkách. A v nich prostě nic neschováte. Pojďte si tedy zpevnit zadek už nyní!

Moje první rada zní - choďte co nejvíc pěšky. Nepoužívejte eskalátory ani výtahy, snažte se používat jen své nohy. Ocení to nejen Váš zadeček, ale vděčné Vám bude i srdce a celý kardiovaskulární systém. Chůze je jeden z nejpřirozenějších pohybů, mohou jej praktikovat i starší lidé a lidé s vysokou obezitou a také těhotné ženy. Když navíc protáhnete krok a zrychlíte, dostanete se na vyšší tepovou frekvenci a začnete spalovat tuky a hubnout. Chůze je navíc příjemná. Vyrazte s celou rodinou, vezměte děti a naučte je, že hýbat se je normální.¨

kynychová Pro ty z Vás, které nemáte rády chůzi, anebo na ni třeba nemáte čas, nabízím ještě jedno řešení. Zkuste si se mnou zacvičit doma nebo v kanceláři. Pro začátek můžete zkusit třeba jednoduché cviky se židlí. Než začnete procvičovat hýžďové svaly, důkladně je protáhněte. Stoupněte si rovně za židli, jednu nohu dejte dopředu a druhou dozadu. Nohy dál od sebe, předkloňte se a ruce opřete o židli. Přitahujte tělo k přední noze, nechte však i tu zadní nataženou. Nohy pak vyměňte a uvidíte, jak krásně si zadek protáhnete.

Nyní už můžete začít s posilováním. Stoupněte si snožmo a chyťte se rukama za židli. Začněte pravou nohou a zanožujte. Nepředklánějte se, ani nevychylujte nohu. Špička musí stále směřovat k zemi. Nohu zanožujte jen do úhlu pětačtyřiceti stupňů, myslete na rovná záda. Dejte si sérii po osmi nejdřív pomalu a pak v tempu. Nohy prostřídejte, na obě nohy je dobré dát si alespoň tři série.

A ještě Vám poradím jedno ztížení. Zůstaňte u tohoto cviku, jen nezanožujte vždy jen jednu nohu, ale střídejte je. Mezi jednotlivým zanožením udělejte malý podřep. Je to efektivní a Váš zadeček to pozná.

Až budete mít tento cvik hotový, zůstaňte v pozici. Nohu nechte zanoženou jako v předchozím cviku a fixujte ji. Nyní se ohýbá jen koleno a pata přitahuje k zadečku. Zase si dejte tři série po osmi cvicích na každou nohu.

Předpokládám, že nyní už Vás zadeček bolet musí. Pokud by snad nebolel, klekněte si na zem na všechny čtyři. Zvedejte nohu vždy nahoru. Smyslem ale není zanožit co nejvýš, ale jen do protažení osy těla, koleno v úhlu čtyřiceti pěti stupňů. Zase si dejte tři série po osmi cvicích a nohy prostřídejte. Pokud ještě stále nemáte dost, nebo si nejste jisté provedením jednotlivých cviků, podívejte se na moje videa a inspirujte se dalšími cviky, nebo si pořiďte moje cvičební DVD Pevný zadek.

A ještě Vám povím jeden důvod, proč byste svému zadečku měly věnovat pozornost. Hýžďové svaly, zádové svaly i ty břišní spolu sousedí. Proto pokud chcete vysportovat bříško, měly byste trénovat i zadek a záda. Pak se bude i Vaše bříško pěkně rýsovat a postava se přirozeně vyrýsuje.

Vaše Hanka

Zde odkazy na cvičení:

Reklama