Moc Vás zdravím, milé dámy. Zase nadešel čas, abych se s Vámi podělila o pár tipů, jak získat kondici a vyrýsovat pěkné tělo. Dnešek bude o posilování vnitřních stehen, protože kdo z nás by nechtěl mít hezčí nohy. Než se k tomu ale dostanu, ráda bych se s Vámi podělila o pár postřehů, které jsem si v posledních dnech uvědomila.

KynychováZdá se, že jsem přestala poslouchat své tělo a ono mě zradilo. Nevnímala jsem jeho signály, že jedu až přespříliš rychle, že neodpočívám, a najednou přišly zdravotní potíže. Hodně o tom přemýšlím a došlo mi, že musím udělat v životě několik velkých změn. Týkají se hlavně toho, že by člověk měl dělat jen to, co ho naplňuje a v čem vidí smysl. Věci, které mě nebaví nebo je dělám takzvaně na křeč, už prostě dělat nechci. Tak jsem zvolnila tempo a i Vám chci poradit to samé. Myslete samy na sebe, uvědomte si, jaké jsou Vaše priority, a věnujte se samy sobě. Vaše tělo i mysl to potřebují a bohatě Vám to vrátí.

Teď už ale dost o mně a pojďme k Vám. Často mi píšete, že sem nedávám fotografie cviků. Podle mě je nejlepší pustit si prostě video a jet podle něj. I proto Vám na konci každého článku vždy přiložím několik odkazů, podle nichž si spolu se mnou můžete krásně zaposilovat.

Myslím, že na začátek jsem Vám toho napsala už dost. Pojďme se tedy posadit na podložku na zem, podepřete se vzadu rukama a nohy pokrčte. Pro následujících pár cviků se Vám bude hodit overball, což je malý míček vhodný na posilování. Pokud jej nemáte, zkuste to bez něj. Nebo si vezměte k ruce obyčejný malý polštářek. Nebude sice klást takový odpor jako overball, ale aspoň budete muset něco mačkat. Dejte si overball mezi kolena a stiskněte jej a zase povolte. Nejprve pomalu a počítejte si do osmi, pak dejte tempo opět do osmi. Završte tuto sérii ještě držením overballu na osm dob. Nyní povolte a dejte si to vše dohromady ještě dvakrát.

KynychováTeď si lehněte na záda a opět si dejte overball mezi kolena a opakujte stejné tři cviky jako předtím. Čili nejdřív pomalu osmkrát stlačujte a povolte míček, pak v tempu a nakonec výdrž. Opět si dejte celkem tři série, ať to Vaše stehna pěkně pocítí. Můžete udělat i malou změnu. Zvedněte při tomto cviku nohy nad podložku nebo i výš do pravého úhlu a dáte trošku zabrat i Vašemu bříšku.

V podstatě se dá říct, že na posilování vnitřních stran stehen je vždy nejlepší něco stlačovat, proto používáme overball. Pojďme ho ale odložit a zkusíme posilovat vahou vlastního těla. Lehněte si na bok, zvedněte hlavu a vrchní část trupu z podložky a rukou si podložte hlavu. Teď ležíte v klasické, pohodlné pozici. Nohu, kterou máte nahoře, pokrčte a dejte si ji dopředu. Spodní noha je natažená a my ji teď šikmo vzhůru budeme zvedat. Opět dáme osm pomalých zdvihů. Pozor, dámy! Nohu nepokládáme, zůstává nad podložkou. Teď zkuste osmkrát hmitat rychleji. Dalším tipem je zvednout nohu ještě o trochu víc a hmitat v této výšce pomalu a pak rychle. Cítíte, jak Vaše stehno pracuje? Tak si dejte opět tři série a potom nezapomeňte nohy vyměnit.

Pro vnitřní stehna je velice důležitá rekonvalescence a protažení, abychom si neublížily nebo aby nás stehna druhý den moc nebolela. Takže si sedněte a natáhněte nohy dopředu. Teď je skrčte a kolena dejte od sebe. A zkuste se mezi kolena předklonit. Nehmitejte, ale plynule se předkloňte a chvíli držte. Je dobré nechat sval v záběru a držet třeba i dvacet vteřin. Kmitem byste si mohly ublížit.

Věřím, že jsem Vám předala alespoň pár cviků, které Vaše stehna pěkně vymodelují. Nezapomeňte na to, že pro úspěch je potřeba cvičit pravidelně. Doporučuju Vám to třikrát týdně. A kdybyste si nebyly jisté, zda cvik správně provádíte, podívejte se na odkazy níže a tam se to dozvíte.
Mějte se hezky.

Vaše Hanka

Zde odkazy na cvičení

Reklama