hbo-lovecraft-country.pngFoto: HBO

Lovecraft Country nebo chcete-li nehezký český překlad, Lovecraftová země, je hororový a fantasy seriál z produkce HBO. Scénář je napsaný podle románu spisovatele Matta Ruffa z roku 2016. Mladý Afroameričan Atticus Freeman zažívá cestu plnou nástrah se svou kamarádkou Letitiou a strýcem Georgem, aby našel svého otce. Stýc George zároveň sepisuje cestovního průvodce pro Afroameričany, což je jeden z prvků, který je realistický.

Cestovní průvodce s vyznačenými místy, kde číhalo nebezpečí v podobě smrti (především Ku kulux klan), ale i s místy, kde se mohl Afroameričan téměř najíst, opravdu existoval (The Negro Motorist Green Book). Dalším realistickým prvkem jsou rasističtí policisté, kteří všechny Afroameričany hází do jednoho pytle a jsou schopni zabít za špatný pohyb.

Do fantasy světa se děj přesune až na samém konci prvního dílu, kdy z ničeho nic v lese začnou na hlavní hrdiny, ale naštěstí i na násilnické policisty útočit lesní krvežíznivé nestvůry. Ke zhlédnutí je zatím první díl a určitě stojí za to!

Bez-nazvu.jpgFoto: HBO

Reklama