eee.jpg

Foto: Suzanna Tierie / Se souhlasem Netflixu

Brazilský seriál Dobrý den, Verônico, který je na Netflixu dostupný s českými titulky, je adaptací románu, jehož autory jsou spisovatel Raphael Montes a kriminalistka Ilana Casoy. Ti se podíleli i na následné tvorbě scénáře. Příběh sleduje policejní úřednici Verônicu Torres, která se rozhodne vyřešit případy týkající se týraných žen poté, co se stane svědkem šokující sebevraždy mladé ženy. Ta se stala obětí fyzického i psychického týrání a s pocitem naprosté bezmoci se rozhodne ukončit svůj život přímo na policejní stanici v Sao Paulu, kde se jí nedostalo dostatečné pomoci a porozumění.

zrrr.jpg

Foto: Suzanna Tierie / Se souhlasem Netflixu

Verônica je vdaná, má dvě děti a fungující manželství. Do případů týraných žen se ale ponoří natolik, že musí jít její rodina stranou. A to obzvláště poté, co se setká s Janete, která je uvězněná v domě přísně střeženém jejím partnerem Claudiem. Claudio ji nejen fyzicky a psychicky týrá, ale také zneužívá k nekalým činnostem.

Pravidelně za pomoci své ubohé ženy unáší z nádraží mladé dívky, které pak týrá a zabije. Vyděšená Janete je svědkem aktů jeho zvrhlosti, jež sleduje jen malou dírkou v dřevěné bedně, kterou jí manžel dává na hlavu. Celá paralyzovaná ani pořádně netuší, co se kolem ní děje, a manželovi věří, že své oběti následně pouští. Podaří se Verônice Janete nakonec z jeho spárů dostat?

Zdroj: imdb, Netflixer, Decider

Reklama