profimedia-0545832290.jpg
Foto: Profimedia

Jeffrey Dahmer, přezdívaný „kanibal z Milwaukee” byl americký vrah, kterému bylo pouhých 34 let a už měl na kontě 17 obětí. Byl to homosexuál, a proto byli všichni mužského pohlaví. Měl několik úchylek, mezi které patřily například nekrofilie nebo kanibalismus. Ukájel se na svých mrtvých obětech, odřezával jednotlivé části těla, některé z nich jedl, další rozpustil v kyselině a některé si dokonce nechal a vystavil u sebe doma. V roce 1992, v jeho 32 letech, byl odsouzen na doživotí a možná by byl ve vězení dodnes, kdyby ho v roce 1994 nezabil spoluvězeň. Vraždil více jak 10 let.

Nyní o něm vznikl seriál na Netflixu, který je tvořen celkem z 10 epizod a sklízí úspěch, ale i kritiku. Zejména od těch, kteří myslí na rodiny pozůstalých a podle kterých by se z něj neměl dělat hrdina a neměly by se vyzvihovat jeho činy. K tomu totiž podle nich prý dochází. 

DAHMER má aktuálně větší sledovanost než oblíbená korejská Hra na Oliheň a aktuálně se nachází na 1. místě ve sledovanosti v mnoha zemích po celém světě. Dozvíte se o příběhu Jeffreyho Dahmera a také zjistíte důvod, proč se mu dařilo zabíjet tak dlouho a byl dopaden po tak dlouhé době. 

Do hlavní role Jeffreyho Dahmera byl obsazen americký herec Evan Peters, který je chválen za úžasný výkon a stal se také společně s Ryanem Muprhym výkonným producentem.

Zdroje: Netflix, ČSFD, Serialkillers, Czech Crunch

Reklama