Foto: Antena 3

Zemí se šíří virus, který doprovází kašel. Lidé jsou dezinfikováni a omezováni. Život, jaký znali dřív, už není. Největší nadějí je vakcína. Že vám to něco připomíná? V třináctidílném seriálu Bariéra, který je ke zhlédnutí na Netflixu, se toho ale děje daleko víc a opatření jsou tu hodně tvrdá.
 
Když se seriál natáčel, tvůrci neměli nejmenší potuchy o tom, že krátce po jeho vydání (19. ledna 2020), se začnou ve světě dít dost podobné věci. Proti tomu, čemu všemu musejí ale čelit hrdinové Bariéry, je pandemie koronaviru ještě slabý odvar.

Foto: Antena 3

V roce 2045 bylo Španělsko, stejně jako zbytek západního světa, dohnáno do diktátorského režimu nedostatkem přírodních zdrojů. Autoritářské režimy byly zavedeny jako záminka k zajištění bezpečnosti státu po třetí světové válce. Život na venkově je nemožný a ve městě bariéra rozděluje národ na ty mocné a zbytek.
 
Očima jedné rodiny vidíme Madrid rozdělený na dva světy – bohatých a chudých. Aby toho nebylo málo, v této budoucnosti se také šíří zákeřná nemoc a hledá se na ni lék. Za vědecké experimenty však platí životem nevinné děti. A tím to nekončí.Reklama