A mezi nimi se nad tyrolskou horní části údolí Innu rozkládá lyžařská oblast Ski-Dimension Serfaus-Fiss-Ladis, ležící v nadmořské výšce mezi 1.200 a téměř 3.000 metry. Poskytuje požitky a potěšení na nejvyšší úrovni jak na sjezdovkách, tak i v labužnických restauracích či na některé z vrcholových vyhlídkových plošin.

Serfaus-Fiss-Ladis =bezstarostná jízda (c) Andreas Kirschner

Rekreační oblast kolem historických horských obcí  Serfaus, Fiss a Ladis je rájem pro milovníky zimních sportů: 68 lanovek a vleků zpřístupňuje celkově 214 kilometrů sjezdů na denně kvalitně upravovaných sjezdovkách (z toho 162 km změřených), z nichž přes 80 procent je vybaveno umělým zasněžováním.

Nahoře se otevírají daleké vyhlídky (c) Andreas Kirschner

Rozmanitost sjezdovek v lyžařské oblasti je inspirací pro začátečníky i profesionály a nabízí zábavu pro celou rodinu. Děti mají rády multimediální tematické svahy a zážitkové sjezdovky. Pokročilí lyžaři pak můžou otestovat svou techniku na boulích, carvingových a závodních úsecích. Vyznavači jízdy v hlubokém sněhu si užívají čerstvého prašanu na některé z deseti freeridových tras, ke kterým se snadno dostanou, protože se nacházejí v bezprostřední blízkosti horních stanic lanovek. Zábavu plnou akce poskytují i snowparky s různou úrovní obtížnosti a fun slope s řadou menších třímetrových skoků. Pro nejmenší lyžaře jsou k dispozici široké přehledné tréninkové loučky, kde si mohou pod profesionálním vedením instruktorů z lyžařských škol hravě procvičit své první obloučky.

Dokonale upravené sjezdovky (c) Andreas Kirschner

K dalším přednostem zdejší lyžařské oblasti patří sjezdovka „Frommesabfahrt“zvaná také „Diretissima", která se svou délkou deseti kilometrů řadí mezi nejdelší sjezdy v Rakousku a díky průměrnému sklonu 70% se na ni odváží skutečně jen ti nejlepší lyžaři.

Lyžařské středisko Serfaus-Fiss-Ladis leží převážně nad hranicí 2000 metrů n. m. a nenechá tak chladným žádného skutečného zimního sportovce. Výborné sněhové podmínky v kombinaci s průměrně 2 000 hodin slunečního svitu ročně díky jižní orientaci, stejně jako řada horských restaurací a chat lákajících k příjemnému posezení dotvářejí rámec pro perfektní zimní radovánky.

S větrem o závod až do údolí (c) Andreas Kirschner

V Serfausu, Fissu a Ladisu nepřijde zkrátka ani odpočinek. Hosté zde najdou četné relaxační stanice rozmístěné po celé lyžařské oblasti. Relaxační lehátka, houpací sítě nebo sedací soupravy na místech s pěkným výhledem přímo vybízejí k uvolnění v paprscích zimního slunce.
 

Reklama