5b0e6f76e8541obrazek.png

Původní účel legín pochází již ze 13. století a bylo jím zahřátí nohou v zimě. Od 60. let se staly nutnou součástí každého sportovního outfitu a svou oblibu a funkčnost jen dokazují stále nové a nové modely, které oblékáme na běh, jógu nebo třeba tanec. Jsou pohodlné a se sportovní podprsenkou vypadají parádně. O nešvaru, který se nám tu stále objevuje, bychom raději chtěly pomlčet, protože, co si budeme povídat, do města legíny s halenkou nebo tričkem zkrátka a dobře nepatří. Ale zpět ke slavné tenistce a včerejšímu turnaji. Serena na kurt nastoupila v dlouhém černém overalu na tělo, jemuž dominovala jen růžová stuha okolo pasu a stejně růžové nehty. Outfit poněkud netradiční. Také se mnozí, včetně soupeřky Kristýny Plíškové, ptaly, jestli náhodou nemá Serena neopren. 

Zdali je takový outfit v rámci tenisového dress-codu v pořádku, je otázkou. Dřívější tradice tenisových šatů nebo sukní, upnutých vršků s krátkým nebo dlouhým rukávem, se tímto zřejmě pomalu vytrácí. Módní návrháři totiž ovlivňují i tenisový kurz a hráčky s radostí oblékají do nejrůznějších výstřelků.  A ty se často se stejnou radostí oblékat nechají. Maria Šarapovová tyto módní změny víta pozitivně. Tenis je podle ní o vyjádření osobnosti a možnosti být jiná. A to se v tomto případě povedlo na jedničku. Před pár lety by přitom teniska v dlouhých legínách nebyla na kurt vůbec vpuštěna. 

Na svém Instagramu se Serena k outfitu vyjádřila velmi jasně: „Overal? Jasná volba pro všechny matky, které mají za sebou náročné těhotenství. Stanete se nepřehlédnutelnou! Tak do toho.“

A víte, co? Přestože to možná není žádná velká tenisová klasika, my tomu fandíme a těšíme se na další módní úlety na kurtě. 

5b0e6f84e70b1obrazek.png

Foto: Profimedia.cz

Uložit

Uložit

Reklama