as

V redakci jsme se pro dnešní den vrhly na testování matných rtěnek, které jsou momentálně velkým hitem, a proto jsme se těšily, jak je vyzkoušíme. Nyní se můžete podívat na to, jak matné rtěnky u nás jednotlivě uspěly a jak nám slušely.

Julie Hájková, redaktorka

Rtěnka Marionnaud, k dostání v síti parfumerií Marionnaud, 349 Kč

Na matné rtěnky nejsem příliš zvyklá, většinou používám jen lesky, které rty spíše zvětší. Ale byla to rozhodně zajímavá změna.
Aplikace: Při nanášení rtěnky mě trochu překvapila její větší tuhost. Připadalo mi, že jí musím rty přetřít hned několikrát. Možná to bylo ale spíše jejím odstínem (01 Voluptuous Pink), který působí na rtech hodně nenápadně. Až tak, že mě kolegyně před focením posílala, abych si šla už konečně rty nalíčit. Viditelné jsou hlavně při bližším zkoumání drobné třpytky, které obsahuje. Rtěnka i krásně voní.
Výdrž: Na ústech drží dokonale. Neulpěla ani na sklence s pitím.
Obal: Rtěnka v kovovém obalu je umístěna ještě v papírové krabičce. Design nepůsobí nijak přehnaně strojeně. Je spíše minimalistický, ale přesto zaujme.
Celkové hodnocení: U mě si rtěnka vysloužila 4 hvězdičky.

sd

Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora

Sepohora Rouge Lipstick odstín R33, 290 Kč

Matné rtěnky nepoužívám a během redakčního testu jsem se znovu přesvědčila o tom, že pro moje užší rty nejsou vhodné, jelikož jim opticky nenapomáhají. Moje hodnocení bude tedy ovlivněno i tím, že jsem zvyklá spíše na „mazlavější“ lesky nebo na tzv. chubbysticky, které se svojí konzistencí přibližují balzámu na rty.
Aplikace: Testovaná matná rtěnka mi vzhledem k výše zmíněnému přišla hodně tuhá a hůře roztíratelná, i když nakonec vytvořila hezky konzistentní plochu, což mě překvapilo a co i oceňuji.
Výdrž: Jako u ostatních klasických rtěnek, se kterými mám zkušenosti. Zanechává otisk na skleničce a nevydrží určitě svačinu (rohlík se žervé :)).
Obal: Hezky zpracovaný a za velmi praktický považuji „detail“, že je skrz jeho spodní část vidět, jaký odstín rtěnka má (v případě, že máte rtěnek více, je pak vaše orientace mezi nimi podstatně rychlejší).
Celkové hodnocení: 4 a půl hvězdičky (výdrž je pouze průměrná, to je ta půlhvězdička dolů)

sd

Kristína Vodičková, editorka

Sleek MakeUP -True Colour, k dostání na www.bestmakeup.cz, 165 Kč

Matné rtěnky jsem si oblíbila před pár lety a jsem celkem dlouho věrná Kate Moss, která má svoji kolekci u značky Rimmel. Dneska jsem ovšem vyzkoušela krásnou barvu od Sleek Makeup, kterou přes první suchý dojem hodnotím na 99 % skvěle! Na rtech udělá krásnou celistvou barvu, a to se musí ocenit.
Aplikace: Rtěnka se rovnoměrně natírá a není potřeba konturky, jelikož se nerozpíjí a zůstává tam, kde má!
Výdrž: Dala jsem si banán, tyčinku a ještě obří hrnek kafe a rtěnka byla pořád růžová a skoro netknutá. Na hrnku nechala otisk, ale neubralo jí to na kráse
Obal: Malinké balení je skvělé do kabelky a stejně jako rtěnka, tak i obal je matný!
Celkové hodnocení: Já nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček!

sd

Veronika Pavlíková, redaktorka

Matná rtěnka The ONE Colour Unlimited, Oriflame, 239 Kč

Abych se přiznala, rtěnkám na rty moc neholduji, mnohem raději mám lesky, a proto jsem byla zvědavá, jak na mně bude matná rtěnka od Oriflame vypadat, jelikož mě její decentní barva oslovila.
Aplikace: Matná rtěnka Oriflame se aplikovala velmi dobře, na rtech jsem ji měla nanesenou během několika sekund. Ocenila bych na ní hlavně výbornou roztíratelnost a také to, že na rtech zanechala příjemný pocit, nevysušovala je.
Výdrž: V tomto bodě trošku pokulhává, jakmile jsem se párkrát napila vody, byla fuč.
Obal: Velmi dobře se drží v ruce, je malá a nenápadná.
Celkové hodnocení: 4 hvězdičky z pěti (za její krátkou výdrž dávám o hvězdičku dolů).

as

Markéta Škaldová, redaktorka

Bio rtěnka Sheer, Zuii Organic, 685 Kč

Používám na rty snad vše, lesky, klasické rtěnky a v poslední době jsem si velmi oblíbila i matné rtěnky. Měla jsem možnost vyzkoušet rtěnku od společnosti Zuii, což jsem dost ocenila i z důvodu, že tato značka byla pro mě donedávna velkou neznámou.
Aplikace: Barva se mi na první pohled velmi líbila, není nikterak výrazná, tudíž podle mého soudu bude jistě slušet všem. Konzistence není nepříjemná, naopak oproti jiným matným rtěnkám se dobře nanáší, není tuhá a již po prvním nanesení je cítit, že rty nevysušuje, ale naopak hydratuje, což je i díky bamackému máslu, které je ve rtěnce obsaženo.
Výdrž: Tak ta je u této rtěnky opravdu dlouhodobá, což velmi oceňuji! Držela i po svačině, cigaretě a šálku kávy. :-)Obal: Jednoduchý, leč nápaditý. Oceňuji průhledný konec, na kterém je vidět barva rtěnky, což ne všechny rtěnky mají.
Celkové hodnocení: Jediné mínus bych rtěnce dala za to, že není úplně matná, jak bych čekala. Zahrnula bych ji do sekce polomatných rtěnek.

sd

as

Čtěte také:

Reklama