Také máte ráda ty vzácné chvilky, kdy můžete o sebe pečovat? My také, a nejraději během nich relaxujeme, nejlépe s nějakou pleťovou maskou, která z nás má udělat ještě krásnější, než jsme. :)Proto jsme se v redakci rozhodly za vás otestovat šest pleťových masek. Jak u nás uspěly, byly jsme spokojené? To se můžete právě teď dočíst.

Markéta Škaldová, redaktorka

sd

sd

Pore Refining Solutions Charcoal Mask, Clinique, 810 Kč

Pleťové masky používám už celkem dlouho, minimálně jednou týdně si nějakou tu masku „plácnu“ na obličej. Mám moc ráda ten pocit, kdy si lehnu a prostě vypnu. Ráda zkouším všechny, které se mi dostanou pod ruku, a občas si i nějakou i sama doma vytvořím.

Charakteristika: Na pleťovou masku od Clinique jsem byla hodně zvědavá. Maska obsahuje aktivní uhlí a směsi jílů, které mají pleť okamžitě zmatnit a detoxikovat. Navíc má napomáhat k minimalizaci pórů, což je přímo pro mě, jelikož mě trápí rozšířené póry. Maska má sympatickou barvu (mám ráda tyto barevné masky :)) a jednoduše se nanáší. Na jednu aplikaci stačí celkem malé množství masky, což mě mile překvapilo. Po zaschnutí maska obličej dost vypnula, ale mně to nikterak nevadilo, jen chvilku jsem si myslela, že se snad jedná o slupovací variantu. Po cca 10 minutách jsem šla masku omýt, maska se dobře a snadno vymyla za pomoci namočené žínky, takže další plus pro tento produkt.

Hodnocení: Za mě rozhodně ano. Oceňuji to, že maska, ač je tmavé barvy, se neusazuje v pórech, jako tomu u některých masek bývá. Pleť po aplikaci je krásné hladká, póry jsou na oko menší a pokožka je prozářená. Já nemám této masce absolutně co vytknout.

df

Julie Hájková, redaktorka

sa

Rose Mask – Ultra Moisturizing & Brightening s obsahem výtažku z přírodní růže, Sephora, 95 Kč

Jako každá žena o sebe ráda pečuji, takže pleťové masky nejsou vyjimkou a minimálně jednou za měsíc si nějakou dopřeji.

Charakteristika: Když jsem tuhle jednorázovou masku z tkaného vlákna vybalovala, musela jsem si dávat pozor, abych ji nepotrhala. Díky prostřihům na oči a ústa působila tak nějak křehce. Účinnou látkou tedy nešetřili, maska byla nasáklá tak, že by se snad dala ždímat. Aplikace na vyčištěný obličej byla ale více než snadná. Sice se trochu krabatila, protože byla univerzálně větší, ale rozhodně z obličeje nepadala. Naopak k němu hezky přilnula. A během jejího patnáctiminutového působení jsem měla pocit, že trochu chladí. Co mě ale na tomto typu masky nejvíce těší, je její snadné odstraňování. Stačí jediný pohyb, žádné nekonečné omývání. Obličej pak ale zůstal mokrý, lepkavý. Takže jsem nevydržela a navzdory návodu, který radí nechat zbytek vstřebat, jsem obličej otřela pleťovou vodou.

Hodnocení: Maska byla super, pleť se zdála po aplikaci opravdu jemnější a osvěžená. Jen je u téhle masky trochu nevýhoda, že je střižena přesně na obličej. Takže pokud jste zvyklá ošetřovat i krk a dekolt, máte smůlu. Já tedy improvizovala a přiložila po aplikaci ještě ne zcela vyschlou masku posléze i na krk.

df

Kristína Vodičková, editorka

as

Perfectly Purifying with Dead Sea Minerals, Avon Planet Spa, 99 Kč

S maskami nemám tolik zkušeností, ale občas si nějakou, která pomáhá proti akné, udělám. Mám lehce problematickou pleť a celkem se mi osvědčily jílové masky.

Charakteristika: Tato maska mi s minerály z Mrtvého moře mi vyhovovala svojí strukturou, která odpovídala jemnému bahnu. Nanesení mi trvalo trošku déle, protože není tolik celistvá, a když přetřete dvakrát stejné místo, tak se smázne. Na jedno nanesení jsem tedy použila celkem dost z tuby. Při schnutí mě nijak netahala a byla na obličeji velice příjemná. Smývání bylo znovu delší a doporučuji namočit si žínku, a tou masku otřít – je to jednodušší.  

Hodnocení: Pleť byla po masce jemnější a maska mi viditelně zredukovala póry. Svůj účel tedy splnila a určitě si ji budu nanášet častěji.

df

as

Luxuriously Refining with black caviar extract Peel Off Face Mask, Avon Planet Spa, 79 Kč

Charakteristika: Tahle maska je nádherná, protože je plná zlatých částeček, které na pleti vytvoří zářivý dojem. Jde o masku slupovací, takže nanesete – necháte uschnout a pak jedním pohybem obličeje (já většinou otevřu pusu) masku natrhnete a můžete ji začít odstraňovat. Účinky téhle masky jsou zaměřené na odstranění nečistot a zlepšení struktury pleti. Po sundání jsem viděla, jakou barvu maska získala, a myslím, že mastnoty a nečistot mě zbavila dokonale.

Hodnocení: Pleť byla po masce krásně zářivá a čistá, až na nepříjemnost s pár slepenými vlásky (moje chyba při nanášení) je tahle maska velmi dobrá. Třpytivý vzhled je u mě vždy plus. :-)

as

Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora

as

as

Bio čokoládová maska, INLIGHT, 1645 Kč/50 ml

Pleťové masky jsem dříve nepoužívala, ale po třicítce jsem je zařadila do péče o pleť a myslím, že se mi to vyplatilo. Jednou měsíčně si užívám masku u své kosmetičky, a doma pak každý víkend. Vyhledávám většinou ty pro mastnou pleť, zklidňující a čisticí.

Charakteristika Bio čokoládové masky 50 ml: Tato vyživující a povzbuzující maska s obsahem bio kakaa mě překvapila především svojí vůní, ve které spíše než čokoláda převažovala úžasná a věrohodná vůně pomerančové kůry. Konzistence i barva čokoládové byly a také mě překvapilo, že maska je poměrně mastná a na pleti se doslova rozpouštěla, proto jsem nepotřebovala nanášet nějakou větší vrstvu, na obličeji by se patrně ani neudržela. Vůně pomeranče byla velmi příjemná a maska nijak nedráždila ani nepálila.

Hodnocení: Po odstranění masky byla krásně provoněná i moje kůže a byla i o poznání jemnější na dotek a hlavně krásně vláčná – z tohoto pohledu maska splnila všechna má očekávání. Bod dolů v hodnocení bohužel dostane za horší odstraňování – maska nešla smýt ani teplou vodou, musela jsem použít několik tamponů a masku z obličeje delší dobu doslova „vytírat“.

sd

Veronika Pavlíková, redaktorka

sd

Zelený francouzský jíl, Saloos, cca 100 Kč

Tělové ani pleťové masky zrovna moc často nepoužívám, takže jsem čekala, co se mnou francouzský jíl vyvede. :-)

Charakteristika: Aplikace masky byla velmi snadná, ale než jsem se k ní propracovala, dalo mi to zabrat – na masce je totiž uvedeno, že máte jíl zředit v poměru 1:1 s vodu, a poté na sebe nanést hustší hmotu, kterou lehce vytvoříte. To se bohužel nestalo, poměr 1:1 se mi zdá opravdu přehnaný, hustá hmota vznikla teprve poté, co jsem jíl opět odsypala do jiného hrnečku a přidala mnohem méně vody. Poté jsem masku nechala působit 25 minut a pohodlně ji smyla. Po celou dobu jejího působení mne obličej trošku táhnul, ale jinak jsem na pleti nepociťovala nic nepříjemného.

Hodnocení: Maska není parfémovaná, což na ní velmi oceňuji. Po odstranění byla má pleť hezky hebká a vláčná. Jednu hvězdičku dávám dolů za komplikovanější a nereálný návod na přípravu masky.

sd

Čtěte také:

Reklama