shutterstock-627352091.jpg
Ilustrační snímek / Foto: Shutterstock

Teresa Moore, která bydlí v Camarillo v Kalifornii, navštěvuje místní fitness centrum nejméně třikrát až čtyřikrát týdně – s kompletním make-upem a šperky, na rozdíl od ostatních lidí v posilovně. Její dcera Sheila Moore nazývá posilovnu, kterou Teresa navštěvuje, máminým „šťastným místem“.

Teresa se narodila v Itálii a v roce 1946 se provdala za svého dnes již zesnulého manžela, který byl vojákem. Než se usadila v jižní Kalifornii, žila po celém světě. Říká, že cvičení jí dodává energii, ale její dcera věří, že do posilovny chodí i proto, že se tam setkává s novými lidmi a nachází si nové přátele.

K tomu, jak se dožít tak dlouhého aktivního života, Teresa v reportáži FOX 11 Los Angeles radí: „Snažte se být šťastní. Zkuste myslet na dobré věci. Myslete na to, jak je život krásný.“

Fyzická aktivita je pro seniory důležitá a má mnoho výhod. Nikdy není pozdě začít cvičit. V reportáži můžeme Teresu vidět, jak zvedá činky s dokonale neporušenými upravenými vlasy. Ráda také chodí na běžeckém pásu a používá posilovací stroje.

Zdroj: FOX 11 Los Angeles