tatto-seznam-i-do-texrtu.jpg
Foto: Shutterstock

Charlotte Guttenberg je od hlavy až k patě oděná do inkoustu a její body art jí vynesl první místo v nové knize Guinnessovy knihy rekordů 2017 v kategorii nejpotetovanější senior (žena). Ve věku 67 let Charlotte jasně demonstruje, že strach z bolesti nebo jehel nemá v jejím životě místo. Její tělo je přesně z 91,5 % pokryto propracovanými vzory a nádhernými pestrými barvami. 

Spisovatelka z Melbourne na Floridě se kromě psaní věnuje osobnímu koučingu. Ráda pomáhá najít ostatním lidem životní rovnováhu. Charlottin příběh tetování se začal před deseti lety, kdy se nechala tetovat poprvé. První obrázek si nadělila jako dárek k narozeninám a zároveň symbolizoval vzpomínku na zesnulého manžela, přesto, že on byl prý podle jejich slov spíše proti tetování.  

Navzdory téměř úplnému pokrytí jejího těla, Charlotte stále plánuje přidat nové tetování do své docela zajímavé sbírky. Je to prý jako závislost. V současné době žije se svým životním partnerem Charlesem „Chuckem“ Helmkem, kterého potkala kde jinde než v tetovacím salónu. A právě Chuck je držitelem Guinessova rekordu v kategorii nejpotetovanější senior (muž). Tento 75letý muž také sdílí Charlottinu lásku ke psaní, neboť se také živí jako spisovatel. Své první tetování si Chuck nechal udělat, když byl v americké armádě, v listopadu 1959. Poté, co si v roce 1960 nechal udělat pár dalších tetování s několika armádními kamarády, dal si 40letou pauzu a další tetování si nechal udělat až v roce 2000. 

Zdroj: Guinness world records, Hatefree Culture

Reklama