Ano, tohle je ta inovace navíc! Rádi bychom ke každému tématu, které vám budeme předkládat, měli také k dispozici jakési soudce.

Budou to vždy lidé z různých oblastí včetně té, které se téma bude týkat, a generačně se liší. Součástí senátu bude pokaždé i někdo z vás. Alespoň u mě ano…

Dnešní otázky pro senát ženy-in jsou tyto:

  • Myslíte si, že porota složená ze zpěváků, textařů a reperů je kompetentní k tomu, aby posoudila, jestli je někdo talentovaný, či ne?
  • Je možné tohle zjistit namnoze za pár vteřin výstupu uchazeče?

Senát je složený tak, aby byl co možná „nejbarevnější“:

uPavlína (22) servírka

1 - Myslím si, že ne. Protože jde o subjektivní názor jednotlivce s určitým vkusem a sympatiemi. Když se zeptáš lidí, jestli mají rádi koprovku, 90 % řekne, že ne, 10 % ano, a přesto je to omáčka.

Je to stejné jako s Marilynem Mansonem. Drtivá většina lidí ho nechápe. To ještě neznamená, že není umělec, protože se někomu nelíbí.

2 - Určitě ne. Měli dostat víc šancí, ale skoro jsem nastavená na myšlenku, že zase až tak prioritně o seriózní a důsledné hledání talentu tady nejde. Bohužel.

Skutečný talent nelze najít na první pokus. Vždyť třeba paní Janžurová dělala zkoušky na konzervatoř 4x a myslím, že je to jedna z našich nejlepších hereček. Ještěže se na to tenkrát nevykašlala, když ji jako talentovanou neviděli.

sŠárka (38) – v domácnosti

1 - Lidi, kteří tam jsou, touží po změně a jdou sem za splněním snu. Z mého pohledu je to celé ale obchod.

Porotci za to dostanou peníze. Z části, asi mohou něco poznat, ale podle mě jde hlavně o byznys.

2 - Je to komedie a hrají si s lidskými osudy.

 

 

rDavid Gránský (účastník X Faktoru)

1 - Myslím, že určitě ano, jen mi tam chybí například hudební vydavatel či skladatel.

2 - Jak u koho. U někoho to jde, protože je to hned znát, ale myslím, že občas uchazeč doplatí na trému a porota pak vyhodí člověka, který třeba talent má.

Čas v televizi je ale také oproti reálu někdy krácený.  

 

 

uNehodička (jedna z vás)

1 - Naprosto nejsem. Nemyslím si totiž, že někteří lidé z poroty jsou dostatečně umělecky vybavení, aby mohli něco takového hodnotit.

Dala bych tam určitě hudebního skladatele či kantora a k tomu třeba textaře, zpěváka a také imagemakera. Pan Soukup by se mi líbil víc než Rytmus.

2 - To je už úplně špatně. Ten člověk kolikrát se asi nerozvine.

Pokládám celou soutěž pohledem onoho třeba talentovaného člověka za neseriozní.

Dnešní téma dne je kompletní. Pište na redakce@zena-in.cz o vašich amatérských veřejných vystoupeních a úspěšnosti na nich. Nebo se vyjádřete k názorům našeho senátu na soutěž Superstar.

Dnes nebude chybět Chcípák a Borec, soutěž, vyhodnocení Víte, kdo jsem, vyhodnocení minulé denní soutěže a cena pro příspěvek.

Reklama