Krásný příběh nám přišel od čtenářky s nickem Japina, která nedá dopusit na "svou" užovku domácí.

Dobrý den všem do redakce,
Evi, posílám příspěvek k dnešímu tématu, i když to není tak úplně o horoskopech.

Je to už více než pět let, co se mi zdálo, že náš pes chytil Žofinku. Žofka je "naše" užovka. Bydlí na rohu zahrady pod starým včelínem, hýčkáme si ji z podobných důvodů jako Britové opice na Giblartaru. Říká se totiž, že kde žije užovka, neleze zmije a těch je kolem taky pár. Takže radši berem tu užovku. A pokaždé když kočka donese myší přebytky, házíme je ke včelínu.
Ve snu jsem na psa křičela, ať ji pustí, ale v takovýhle situacích bývá i v reálu dočasně stižen nedoslýchavostí. A tak s ní pořád třepal. Vzbudila jsem se tím, jak jsem nahlas vykřikla.
Pár dnů nato, slyším jak pes na zahradě vztekle štěká. Nejdřív jsem myslela, že objevil ježka, ale byl to had - užovka. Vždycky po ní skočil, zatřepal s ní a pustil, sliny mu tekly z huby. Začala jsem na něj křičet, ať ji pustí a jde na místo, ale nereagoval, užovka se kroutila, pes ďafal, přesně jako snu. Po chvilce přece jen poslechnul a utekl se napít do kotce. Užovka se nehýbala, říkala jsem si, ať už je to Žofinka nebo není, je po ní. Pak se jí otevřela huba a z ní vylezla žába a s klidem odskákala, za chvíli se vzpamatovala i užovka a odplazila se, jenom já jsem tam pořád vyjeveně stála a připadala si jak v blbém snu.
A víte co bylo nejdivnější? Byla jsem tenkrát těhotná, po dvou předešlých samovolných potratech jsem se chtě nechtě bála, jak to dopadne tentokrát, ale po tom co jsem viděla z užovky vylézt tu živou žábu, jsem si byla naprosto jistá, že to tentokrát vyjde.
Teď je té naší žábě 5 let a ve školce asi právě simuluje spánek. Nevím jestli věřím na horoskopy, žádný osobní totiž nemám, ale kdyby se mě někdo zeptal, jestli věřím ve znamení, tak nejspíš ano, alespoň v ta dobrá (i když, možná je to jen o tom, že kdo hledá, najde ... co si přeje najít).

Japina

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Téma dne 18. 2. 2011: ŽIVOT PODLE HOROSKOPU

  • Sledujete horoskopy?
  • Sedí na vás charakteristika vašeho znamení?
  • Už jste si nechaly udělat horoskop přímo na "tělo"?
  • Hodíte se k sobě s partnerem podle znamení?
  • Nechaly jste si už vyložit karty?
  • Vyšla vám nějaká předpověď, nebo se zcela minula realitě?
  • Máte nějakou špatnou zkušenost s astrologem nebo kartářkou?
  • Je ve vašem okolí někdo, kdo si plánuje život podle hvězd či výkladu z karet?