Patřím k nepolepšitelným snílkům. Navíc doslova miluji své sny, a ty mě mají asi taky rády, protože jich je většina jen krásných a nehororových. Poslední dobou zjišťuji, že mi přece jenom více vyhovuje se zavrtat pod deku, otočit se na bok a nechat si zdát tisíce příběhů, než se za nimi drápat v realitě. Ale dřív jsem se přece jen snažila nějakého toho snu dosáhnout a občas se i podařilo. Jen nic není tak vysněné, jak se s otevřenýma či zavřenýma očima zdá.

A tak hmátnu po jednom snu - po cestování lodí s vysněným mužem, brouzdání mořem Karibiku či Tichého oceánu, opalování se na palubě, plavání s delfíny, umném čarování při bouři, aby se zklidnila, připlouvání k mnoha ostrovům, kde nás budou vítat samí prímoví lidé s otevřenou náručí... Snažila jsem se o to i v realitě a byla takřka na dosah:  Našel se muž s lodí  a se stejnými plány do budoucna. Jenže ejhle, pár měsíců před osudným setkáním vylezlo na světlo světa, že vysněný muž je ještě větší snílek než já a jediné, co má, je vězeňská cela na Floridě a kapitánské zkoušky k ničemu, protože si posedí až do smrti.

Ale nejsem člověk, který se jen tak vzdá. Vyzkoušela jsem si celkem nedávno loď a říkám si, že osud byl na mě hodný, protože mi stačila jedna cesta proti vlnám a vím, že zůstanu raději suchozemcem, když mi  žaludek opravdu téměř vyskočil hrdlem a člověk nemohl ani na chvíli zůstat učesaný a svádivý, jak ukazují ve filmech, protože vítr se nedá zastavit a ani písek, který může při větru do těla píchat jako ostré jehličky...

A moje dnešní snové přání? Přála bych si zbrzdit čas tak, aby se den aspoň o polovinu natáhl. Bylo by více času na reálné to a ono, a dokonce i více hodin na snění v teple rodiny a mezi několika zdmi!

Krásný den ženám-in přeje

Margaretka


Děkujeme za krásný sen :).

A co Vy, ženy-in, o jakém světě sníte Vy? Podělte se s námi o své vysněné světy na redakce@zena-in.cz!

Reklama