Takhle by měla vypadat ideální mateřská. Sen, nebo realita? Přečtěte si příspěvek od další mámy na mateřské. Je od čtenářky mio a my jí za něj děkujeme.

Sluneční paprsek mě jemně polechtá ve vlasech a já se po 10 hodinách zcela nepřerušovaného spánku probouzím svěží a veselá. Čeká mě další den mé krásné mateřské dovolené! Z kuchyně cítím vůni - jdu po čichu a manžel, oblečen v mé běloskvoucí zástěrce, právě připravuje snídani pro celou rodinu. Děti sedí spořádaně u stolu, jsou oblečené a dcerka má upletené 2 přímo vzorové copánky.

"Dobré ráno, miláčku" hlásí manžel a zjišťuje, zda chci do kávy 1 cukřík či 2. "Nikoli", odvětím - "víš přece, drahý, že život po tvém boku je sladký až až - dalšího cukru do těla netřeba"  manžel mě obdaruje polibkem, ze kterého se mi podlomí kolena.

"Dobré ráno, maminko" zahlásí též děti a já je pohladím po jejich malých hlavičkách. V celém bytě je naprostý pořádek  - jen jedna kostička z domina tak nějak nepatřičně ční uprostřed prázdného koberce. Dcerka zaznamená můj pohled, bleskurychle přiskočí a kostičku z domina uklidí na své místo. Malý synek odejde úplně SÁM na záchod a učiní požadované. I když mu ještě nejsou ani 2 roky, plenky už dáááávno nepotřebuje..

-střih-

"mááááámíííííííí"  - není ještě ani 6 hodin ráno..to naše malé hádě leze po svých rodičích. Ti jsou sice proti těmto zásahům jejich lidského mláděte dávno imunní, přesto jeden z nich musí vstát.. Jelikož otec rodiny vypadá stále mrtvě, je to na matce.

Denní koloběh mateřské dovolené opět začíná. Není sice zdaleka tak snový, jako v 1. půlce tohoto příspěvku - po pravdě někdy bych ráda viděla toho člověka, který dal do názvu slovo DOVOLENÁ..

Ale vím, že až se budu za rok vracet zpět do práce, budu možná se slzou v oku vzpomínat na tohle období, na ten čas celý strávený s našimi malými prcky, kteří už budou jen větší a oprsklejší a pubertální. Ale stejně je budu vždycky milovat, jako každá máma.

 - mio -

Já jsem tušila, že v tom bude nějaká čertovina :-)

Nebo snad některá z vás uvěřila první půlce příspěvku? Nestyďte se, a přiznejte barvu. Vypadá to u vás idylicky, nebo spíš jako v té druhé půlce příspěvku? Jak byste popsala váš denní obrázek mateřské? Nevíte náhodou, kdo vymyslel název mateřská DOVOLENÁ? Podobá se vaše mateřská dovolené nebo galejím? Ještě máte čas napsat svůj názor na dnešní téma.

redakce@zena-in.cz

Reklama