Léčitelé říkají, že pokud máme po něčem takový hlad a touhu, něco v tom vždycky musí být. Tělo něco potřebuje! Pro mě osobně je mák chutnou přidanou hodnotou v čemkoliv, ale potřebu po něm necítím… I když je pravda, že na jednom zdravém vaření jsem ochutnala makové mléko a bylo vynikající.

Co je tedy  v máku, pominu-li, že makovice jsou nádhernou věcí, která se hodí do každé dekorace napříč obdobím (nabarvené na zlato jsou překrásné i v čase vánočním). Z historických pramenů se můžeme dozvědět, že makovice sklízeli již v dávném Egyptě a prostřednictvím arabských obchodníků se pěstování máku rozšířilo do Persie, Indie a dalších zemí. Drobná zrníčka máku jsou velmi výživná olejnina, která se používá jak v kuchyni, tak i jako osvědčené léčivo, které hojně využívají léčitelé a bylinkáři, zvlášť v chladném období roku pro jeho skvělé účinky při plicních potížích.

Mluvíme-li o semínkách vlčího máku, ten dokáže zklidnit celkově. A především při dýchacích potížích nebo chřipce, nachlazení, angíně, bronchiálním astmatu či akutním kataru průdušek. Charakteristické květy vlčího máku, jež inspirovaly mnoho světových malířů, pomáhají zmírňovat kašel a zároveň ulehčují vykašlávání.

Tato půvabná a v naší zemi rozšířená bylinka může pomoci i jedincům, kteří mají problémy s nespavostí a nezřídka se doporučuje i lidem trpícím depresivními náladami, a v neposlední řadě je vhodná i pro ty z nás, kteří mají potíže s trávením.

Ovšem bylinkáři u květů vlčího máku upozorňují, že není vhodná příliš dlouhodobá konzumace, pak totiž tato léčivka může působit obráceně - způsobovat únavu, bolesti břicha až zvracení.

Zastavíme-li se u máku setého, ten má taktéž výborné vlastnosti, které nám mohou pomoci v každodenní bitvě o vlastní zdraví. 

Léčivé vlastnosti:

  • antioxidační účinky
  • velké množství mastných kyselin a esenciálních těkavých olejů
  • obsah linolové kyseliny
  • ochrana před mrtvicí a ischemickou chorobou srdeční
  • vysoký obsah vlákniny
  • velký zdroj vitamínu B - komplex
  • minerály jako je železo, měď, vápník, draslík, mangan, zinek a hořčík

Sušený mák podle www.energiezivota.com obsahuje velmi malé množství opiových alkaloidů, jako je morfin, thebain, kodein, papaverin atd. Při konzumaci v jídle mají tyto sloučeniny minimální vliv na lidský nervový systém. Naopak bylo zjištěno, že tyto chemické látky mají příznivé účinky na lidský organismus, zklidňují nervozitu a podrážděnost a tlumí bolest. Výtažky semen jsou využívány ve farmacii a v mnoha přípravcích tradiční medicíny na kašel a vykašlávání.

Reklama