Na semínka chia jsem narazila náhodou. Dost sportuji, tudíž se zajímám o zdravý jídelníček a o potraviny, které mají mnoho živin a minerálních látek. Jistě znáte pojem „super potravina“ – jedná se surovinu, která v sobě obsahuje velké množství vitamínů, zdravých olejů, vlákniny a minerálů, které jsou prospěšné pro zdraví kohokoliv z nás. A malé semínko chia k takovým potravinám patří. Dokonce jsou označována jako zázračný produkt. 

Semínka chia pro všechny

Chia

Semínka chia jsou vhodná pro kohokoliv z nás.  Jsou malá, tmavá, nevýrazné chuti. Proto mají tendenci vyhovovat všem – můžete si je zamíchat do nápoje, do jogurtu, jsou součástí mnoha receptů. Neodrazují svou konzistencí či chutí. Právě naopak. I když jsou nesmírně výživná, na pohled i na chuť vypadají nenápadně a skromně. Málokdo by tušil, jaká energetická a výživná bomba je v nich ukryta. Díky dochovaným poznatkům ale víme, že jejich sílu již znali dávní jihoameričtí indiáni, dokonce si jich považovali více jak drahé kovy. Semínka byla vzácná a přitahovala pozornost všech, které je chtěli mít. Slovo Chia vyjadřuje v jazyce Mayů sílu.  V dnešní době jsou naštěstí dostupná všem.

Semínka a jejich moc jistě ocení ti, kdo chtějí zhubnout

Chia

Dalším obrovským přínosem semínek je jejich použití při hubnutí. Při hubnutí může pomoci chia, která se snadno používá a pomáhá zkonzumovat méně jídla. K tomu dochází několika způsoby. Zaprvé – chia vás zasytí. Semínka v žaludku dvanáctkrát zvýší svůj původní objem a vy máte pocit sytosti. Také snižuje hladinu krevního cukru, což pomáhá omezit, anebo zcela zahnat chuť na sladké anebo slané pamlsky.  Kila navíc jsou často více zdravotním než estetickým problémem. Přesto za největší přínos těchto drobných semínek považuji jejich obrovskou antioxidační kapacitu a vysoký obsah nenasycených mastných kyselin omega 3. Vždyť ty udržují náš mozek a cévy v dobré kondici a u dětí přispívají k rozvoji mozku. Stojí za to ještě dodat, že tato malá odměrka obsahuje více omega 3 než je obsaženo např. v celé porci lososa. 

Jak se semínka chia konzumují? Jaká je doporučená denní dávka?

Chia Vyzkoušela jsem to – je to opravdu jednoduché. Prostě stačí jí jen přisypat do jídla a obyčejné jídlo bude v okamžiku zdravější, tedy obohacené o vitaminy, omega 3 a mnoho dalších zdraví prospěšných ingrediencí. Takže si nasypu semínka, kam mě zrovna napadne, např. do jogurtu, do salátu, do vymačkaného pomeranče… prostě tak, jak vám to zrovna vyhovuje. Takto dochucené jídlo je rázem mnohem zdravější, obohacené o vitaminy, minerály, vlákninu, omega 3 a mnoho dalších zdraví prospěšných látek.

Která semínka si vybrat? Náš tip: Prémiová Chia Mike Benexia, kterou dodává do lékáren kanadská značka kvality Barny´s, prošla jako jediná náročným schvalovacím procesem v rámci celé EU a získala status Novel Food. To zákazníkům garantuje především jakost a původ suroviny a vždy maximální obsah nutričních látek. Za druhé Mike Benexia garantuje i bezpečnost, protože semínka Benexia původem z Bolívijských hor není nutné ošetřovat drastickými metodami. Ve svém přirozeném prostředí netrpí na škůdce a plísně. Mike ChiaBenexia musí také splňovat náročnou normu GAP, tedy správnou zemědělskou praxi s vysokým požadavkem na jakost finálního produktu. Vlastně i z tohoto důvodu najdeme na obalu logo kanadské značky kvality. Pokud se nejedná přímo o  Chiu Mike Benexia od Barny´s, je tady teoreticky nebezpečí, že jiní dodavatelé k ošetření semínek mohou používat málo šetrnou a nezdravou radiaci. A proto je důležitá garance kvality zastřešená silnou značkou. Mike Benexia je nutriční poklad obsahující omega 3 mastné kyseliny, lehce stravitelné proteiny, vitaminy, minerály, antioxidanty, aminokyseliny. Obsahují  významnou porci vlákniny.

Objednat si je můžete na této stránce

 

Reklama