Manson family neboli Mansonova sekta, tak se označovalo vražedné uskupení, v jehož čele stál samotný Charles Manson a která řádila v USA zejména v 60. a 70. letech. Samotná “rodina”, jak on sektu nazýval, byla společností považována za ztělesnění a symbol zla. 

Většinu vůdců sekt spojuje jedno – pohnuté dětství. Ani u Charlese tomu nebylo jinak, měl za matku alkoholičku, která brzy skončila ve vězení, otce neměl, a tak došlo k úplné absenci správného rodičovského vzoru. Charles Manson spadl do zločineckého chování, kradl, podváděl a žádné nápravné zařízení ho nedokázalo napravit, bylo to přesně naopak. 

V roce 1967 byl propuštěn z vězení a hlavou mu proudily zrůdné myšlenky. Povedlo se mu zmanipulovat několik mladých lidí (převážně dívek), kteří jej poslouchali na slovo. Jeho hlavní zbraní, jak zmíněné manipuloval, byl sex a droga LSD. Manson byl přesvědčený, že jeho rodina ovládne USA a do rukou se mu dostane moc. Podařilo se mu všechny své členy přesvědčit k brutálním vraždám, přičemž k těm nejhorším došlo roku 1969. Mansonova rodina hrůzným způsobem zavraždila šestadvacetiletou herečku Sharon Tate i s nenarozeným dítětem režiséra Romana Polanského. Smrt čekala na všechny, kteří se v tu chvíli nacházeli v domě, do kterého Mansonova rodina vtrhla (tři přátelé herečky). Zajímavé je, že samotný Charles Manson sice vraždy naplánoval, ale osobně se jich nezúčastnil. Den poté pokračovaly vražedné útoky, tentokrát za účasti samotného Mansona. Všechny vraždy doprovázelo psaní krvavých nápisů na stěny. Vraždy byly opravdu velmi brutální a nebylo výjimkou, když dotyčná osoba schytala kolem 40 bodných ran. Vždy vraždy zkonstruovali tak, aby to vypadalo, že je mají na svědomí obyvatelé tmavé pleti.

Roku 1970 byl Manson se svou rodinou dopaden, spolu se svými spolupracovníky dostal trest smrti, který byl později změněn na doživotní trest za mřížemi. Charles Manson se za brány vězení nikdy nedostal, až v roce 2017, kdy mu v 83 letech selhalo srdce z důvodu rakoviny a byl převezen do nemocnice.

Unknown-3.jpg
Foto: Profimedia

Nejmladší členka Mansonovy sekty, Leslie Van Houten, které bylo v době vraždění 19 let (nyní 73 let), byla letos propuštěna na svobodu. V roce 2016 byl podán návrh na předčasné propuštění, ale třikrát po sobě došlo k odmítnutí. Až letos se to podařilo a Leslie spatřila světlo světa mimo věznici. Bývalá vražedkyně to bude mít velmi těžké, bude se muset naučit zacházet s telefonem, internetem a naučit se ovládat další věci spojené s moderním životem. Bude mít u sebe rok a půl asistentku, která ji má vše naučit. 

Je až překvapením, že Leslie v minulosti zabíjela. Ve vězení se stala učitelkou ostatních vězňů a získala bakalářský i magisterský titul v humanitních vědách.

Unknown-2.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: Zoom, thedailybeast, newrepublic, history, irozhlas, ceskenoviny, thegurdian

Reklama