Zjistila jsem, že sehnat některé maličkosti je i v roce 2004 skoro zázrak. Obchody vám nabídnou celé hrnce, ale těsnění k pokličce, to aby jeden pohledal. Proč ho taky nabízet na každém rohu, když je pohodlnější vnutit vám rovnou celý hrnec...

Jenže bez těsnění není funkční poklička a bez pokličky, obzvlášť v případě papiňáku, ani celý hrnec.

Obyčejné boty do vody sháním už tři týdny. Prodavačka v jednom nejmenovaném obchodě, kam chodím pravidelně, mě ujistila, že zboží chodí nepravidelně, a tak ve dvou párech v každém čísle. Dala mi sice telefonní číslo, ale to automaticky přepíná na fax, takže se nikdy s nikým nedomluvím. A kdykoli tam přijdu, tak mi prodavači vnutí stejné číslo.
V ostatních prodejnách, kde jsem se koncem dubna na boty do vody ptala, se na mne dívali pomalu jako na blázna, který s předstihem hysterčí. Pravda, dcera jede k moři "AŽ" koncem května, na druhou stranu si myslím, že omezený sortiment by mohly velké obchody nabízet po celý rok. Když nic jiného, nesnáším stresy a nákupy na poslední chvíli.

Cedník na halušky s otvory, tak to je taky nedostatkový tovar. Kamarád, který ho má, ale nedá :)), mě ujistil, že se ani nemám pokoušet po něm pátrat, on ho prý kdysi přivezl ze Slovenska.

Nedávno jsem slyšela o rakletách, což jsou, zjednodušeně řečeno, jakési teflonové misky, případně celá varná plocha, kde se dá papáníčko pěkně ugrilovat v kuchyni na stole, pokud je poblíž zásuvka. Pokud to vykládám nepřesně, omluvte mne. Na toto báječné kuchyňské nářadí jsem totiž nikde v reálu nenarazila, tak proto možné nepřesnosti.
V první řadě jsem se ale mrkla na internet, tam jsem na to ani náhodou nenarazila. A tak nevím, jestli jsem hledala špatně, nebo se to zatím touto cestou ani koupit nedá. Pokud ne, tak je to škoda.

Narazit na barevné textilní gumičky do vlasů, které neprasknou a nevytahají se hned po prvním stažení vlasů do culíku, tak to je taky heroický výkon. Tedy, ne že by nebyly, ale nejsou taky příliš dlouho použitelné. Třepí se, prasknou nebo jsou pro změnu tak málo pružné, že do nich ani vlasy nejde stáhnout.

Rodiče mého známého zase zoufale shánějí bezpečnostní pás do škodovky 130. No dobře, dnes už se jezdí v jiných autech, v dokonalejších, rychlejších, ale co když někdo z nostalgických nebo finančních důvodů lpí na starším typu auta, ale přitom pohoří na takové maličkosti, jako jsou bezpečnostní pásy na sedadle řidiče?

Slýchám od rodičů, jak se za totáče některé věci tvrdě sháněly pod pultem, některé druhy zboží byly vyloženě nedostatkové. Jenže já osobně si myslím, že čas od času narazíme každá z nás na nějakou tu drobnost, která doma chybí a v obchodech jak na potvoru není.

A co vy, máte s podobným běháním po obchodech také podobné zkušenosti?

  

Reklama