Dobrý den, asi dnes nikoho nepřekvapí, že sehnat dobrou , slušnou a ještě i dobře placenou práci se rovná skoro zázraku.

Vím o čem mluvím, jsem krátce po mateřské dovolené, a kdybych měla vypisovat kolik pohovorů, schůzek jsem absolvovala, kolik odpovědí a životopisů rozeslala, tak by to vydalo na román.

Výsledek ovšem stál za to.

Podařilo se mi najít " pouze " brigádu, jako recepční, a to sotva na tři měsíce. Navíc bez smlouvy, bez jakýchkoli záruk, že druhý den budu moci přjít znovu. 

Mimochodem chci podotknout, že nejsem nijak náročná, vzala bych i méně kvalifikovanou práci.

Mám středoškolské vzdělání s maturitou, obor všeobecná ekonomika, mám řidičák, zvládám práci na PC, mám základy angličtiny. I to je ale zřejmě v dnešní době málo.

Nedávno jsem se dozvěděla, že mě nevezmou ani jako prodavačku do bufetu, protože nemám dostatečnou kvalifikaci a praxi. Tak nevím, co si o tom mám myslet. Ale věřím, že nejsem sama s takovými zkušenostmi, je nás určitě více.

Další zkušenost do života - pokud nemáte známé a navíc velmi dobré známé - na dané místo se ani nehlaste.

Vše je otázka protekce a různé výběrové řízení a to dokonce i u státních institucí, jako jsou např. soudy / mám taky osobní zkušenost /, jsou pouhá fraška. Už dopředu jsou vybraní ti, kteří místo získají.

    Taková je bohužel dnešní realita, ale jak z toho ven? ........ 

Zdravím a přeji krásný den.  

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Stoprocentně nejsi zdaleka sama s takovými zkušenostmi. Jak z toho ven? Myslím, že ani nejsi sama, kdo se takto ptá. Sám a jediný bude jednou ten, kdo na to přijde. Držíme palce, určitě to vyjde. M.

Co myslíte, je dnes opravdu zázrak najít práci? Máte dojem, že většina inzerovaných míst je obsazena dřív, než přijde první uchazeč zvenčí? Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama