Štve vás šéf? Rozčiluje vás váš nadřízený? Pro podřízené tu máme dobrou zprávu. Statisticky je totiž dokázáno, že manažeři a šéfové všeho druhu se dožívají nižšího věku. A čím vyšší funkce, tím kratší život .

Vědci zjistili, že naše nemoci a osobní a pracovní problémy úzce souvisejí s imunitou. Imunitní systém nás nejen chrání před infekcemi, ale má na svědomí i naši pozdější vitalitu ve vyšším věku. A zdatnost imunitního systému závisí i na celkové zatíženosti organismu.

Věčné nervování, psychické napětí, ale i časté cestování a nedostatek odpočinku – to vše je pro imunitu hotový mor. A každá akce má i svou reakci – jinak řečeno – za vaše sebetrýznění si zasloužíte trest. Dostavuje se vysoká náchylnost k infekcím, nemoci vyvolané nadměrnou imunitní reakcí, zvyšování pravděpodobnosti výskytu zhoubných nádorů, špatný metabolismus hrozící srdečními i mozkovými příhodami.

Co tedy těm „mocným“ nahoře poradit? Chce to radikálně změnit životní styl a „vysokou“ funkci tolik neprožívat! Jinak vymřete!

Štve vás váš šéf? Pokud ano, jak moc se musíte ovládat, abyste to nedávala najevo? Nemáte vy sama zdravotní problémy z věčně potlačovaného stresu? 

Reklama