Móda nagelovaných a „vytuněných“ metrosexuálů je dávno pryč. U současných žen boduje gastrosexuál – muž, kterému je tak těžké odolat!

man

Sex symboly se mění, a tak není divu, že dnes už ženy nesní o princi na bílém koni, o krasavci Bradu Pittovi nebo fotbalistovi Davidu Beckhamovi. Dnes sní o britském kuchtíkovi Jamiem Oliverovi, nebo alespoň Zdeňku Pohlreichovi či Jiřím Babicovi. Ti mužům ukázali, že  klíčem k úspěchu u žen je opravdu staré dobré přísloví: Láska prochází žaludkem. Místo psaní zamilovaných veršů tak dnešní muži ochotně oblékají zástěru a okupují dřívější převážně „ženské“ teritorium  v kuchyni. Sledují kuchařské show a učí se, jak vypadat sexy při pohazování pánví. Pochopili totiž, že ženy už dnes neprobírají jen jak dobrý je v posteli, ale také jak dobrý je v kuchyni.

Když vás chce utáhnout na nedovařené nudli

Skutečný gastrosexuál se doslova vyžívá ve vaření a nad kuchyňskou plotnou prožívá téměř orgasmus. Zajímá se o exotické koření, různé druhy omáček, sleduje kuchařské show, sbírá recepty, rád experimentuje a vaření je pro něj vzrušující hobby. Většinou se jedná o muže ve věku 25 až 44 let, které k vaření přimělo, že museli žít nějaký čas sami,  nebo je jejich partnerka příliš časově a pracovně vytížená, a tak ji v kuchyni raději sami zastoupili.
Za mistra kuchaře se dnes však považuje každý druhý. Muži totiž pochopili, že když budou předstírat, že pupek, který se jim rýsuje pod tričkem, není ve skutečnosti pivní mozol, ale následek jejich nezkrotné vášně ke gastronomii, ženy jim tento nedostatek velice rády odpustí a nebudou je hnát do posilovny. Průšvih nastává, když si tento falešný gastrosexuál stoupne k plotně a snaží se potenciální partnerku svým domnělým kuchařským umem oslnit. Tehdy se teprve provalí, že jediné, co si z kuchařských pořadů odnesl, je sexy natřásání pánve (té na smažení, pochopitelně). A tak můžete, jako například jednou já, ochutnat těstovinový salát se syrovou brokolicí, steak tvrdší než podrážka nebo rybí očka na bebe sušenkách jako předkrm. Taky můžete trpět, když váš hostitel kleje jak ďas, protože mu nějakou dobu trvá, než zjistí, že se na horkou pokličku nesahá holou rukou, a že pokud ty těstoviny bude neustále zakrývat poklicí, tak mu z hrnce nepřestane utíkat voda a zhasínat oheň.

Ukáže vám svou sbírku kuchařek

Takový muž o jídle hodně mluví, ledacos ví, a mnohdy je dokonce sám přesvědčen, že vařit opravdu umí. Může se tak stát, že se ve své gurmánské domýšlivosti dokonce přihlásí do televizní kuchařské show, jako třeba mladík jménem Jakub v jednom z dílů populárního primáckého pořadu Prostřeno. Téměř na nikom ze soutěžících a jejich vaření nenechal chlup dobrý. Všechno věděl nejlíp, tedy až do chvíle, než přišla řada na něj. Štáb raději nepozval ani domů a „vařit“ se jal v kuchyni svých rodičů. Večeře dopadla pochopitelně katastrofálně a ukázalo se, že víc než gastro je Jakub spíš verbosexuál.

Jaké ponaučení z toho vyplývá? Pánové se nás snaží přechytračit a namísto sbírky motýlů nás zvou na sbírku kuchařek, aniž by si je před tím pořádně prolistovali. Myslí si, že kuchařské umění končí u smažení vajíček nebo naskládáním fláků masa do pekáče, posypáním vším kořením, které jim přijde pod ruku, a zapnutím trouby či nakrájením salátu bez toho, aby se jedenkrát řízli.

Já osobně skousnu, když se dotyčný přizná, že prostě vařit neumí, a svůj nedostatek vylepší nějakým dobrým fórem. To se povedlo například manželovi mé kamarádky, který ji v době, kdy spolu začínali chodit, pozval domů na večeři.
„A co se podává?“ zeptala se natěšeně.
„Kuře,“ odpověděl on. Když k němu však dorazila, po lákavé vůni kuřátka s křupavou kůrčičkou ani stopy. Mladík ji tedy vzal do kuchyně, otevřel lednici, vytáhl z něj celé kuře, ještě zabalené v igelitu, a říká: „Tak tady ti podávám to kuře a je celé jen tvoje,“ řekl jí s úsměvem.
Večeři si tenkrát slečna musela udělat sama, ale od té doby jí, dnes už manžel, při vaření asistuje už 10 let.  

Související články:

Reklama