Jestli je někdo schopen udělat něco naprosto šíleného a pokládat to za normální, pak je to Střelec. Navíc, zatímco zbytek světa bude mít pocit, že se musel zbláznit, on bude vidět své jednání jako jediné možné.

Střelec jde do hloubky. Jsou to lidé, kteří dokážou najít smysl a jádro problému i tam, kde to jiní vzdali, nebo nic nenalezli. Jejich potřeba přijít věcem na kloub a probádat všechno do neposlednější molekuly je až roztomilá.

Podřízený Střelec

nStřelci jsou výborní vědečtí pracovníci. Dejte mu možnost dělat věci, při nichž využije svůj potenciál vyrývače skrytých důvodů a pohnutek.

Dejte mu práci policejního vyšetřovatele. I když, on jím je i jako amatér.

Máte jistotu, že neopustí věc do té doby, dokud na ní zůstává jen stín nejasnosti.

Takto se ale staví, i když je třeba zaměstnaný jako svačinář. Střelci je to jedno, on si půdu najde. Je to věc jeho osobní cti.

Když už jsme u té cti, Střelci nemají rádi bezpráví, ale někdy se ho mimoděk dopouštějí ve své honbě za pravdou.

Máte-li kolegu v tomto znamení, jistě víte, že jeho prostředky nebývají právě ohleduplné. Cílem je ale přece spravedlnost.

Být nepřítelem kolegy nebo podřízeného Střelce znamená připravit se na boj s člověkem, jehož strategií je odhalit nejzranitelnější stránku, a tam se jedinou ranou strefit.

Nebude plýtvat energií na rány bez účelu. Míří přesně a jeho šíp málokdy mine cíl. Patrně mu dáte výpověď, ale nezměníte ho.

Jeho vtip je mnohdy tak ostrý, že jej pokládá za humor jen on sám, zatímco jiní přemýšlí, jestli ho za to zabít, nebo se smát.

Střelci milují sarkasmus, ironii a černý humor.

Dveře jeho kanceláře nejspíš zdobí nějaký pichlavý vtípek, na jeho stole je voodoo panenka s tváří šéfa a možná vám v kuchyňce vymění slánku za cukřenku.

Nudit se s ním nebudete.

Jestli vám umřel křeček, patrně vám zítra koupí v cukrárně rakvičku. Ale no tak, je mu ho líto. Věřte, že ano.

Nadřízený Střelec

mBuďto vás hned po ránu zasype vtípky, nebo bude kousavý, nepříjemný a na zabití. To podle toho, jak se vyspal.

Obě varianty jsou totiž jeho vlastní. V tom druhém případě budete možná jeho chování hodnotit jako bezohledné.

Není to tím, že by byl zlý, je to prostě jen tím, že dost často předbíhá sám sebe. Jak v komunikaci, tak i v náladách a reakcích na ně.

Střelec se velmi špatně ovládá.

Nezlobte se na svého šéfa. Víte přece, že hned za hodinu bude neskutečně milounký, starostlivý, že vás vezme kolem ramen a zeptá se, jestli jste obědvali.

Prostě je strašně spontánní. Vždyť je to Střelec – od slova střelit!

Jakmile Střelec zjistí, že přestřelil, což bývá asi tak pětkrát denně, nějakou stejně ohromující akcí se postará o to, že se rozpadnete blahem a rychle zapomenete, že vás vlastně před chvíli totálně zlikvidoval jednou větou.

No a to je právě ono.

Patrně si na poradě pod vedením Střelce budete připadat občas připadat jako nahý v trní, střídavě s vyslýchaným ubožákem na STB.

Následně se neudržíte smíchy ve chvíli, kdy mimoděk vyhodnotí pozadí, popředí a IQ obchodní zástupkyně jiné firmy, se kterou včera jednal.

Pokud jste jeho sekretářka, jistě už jste někdy byla u veterináře s jeho psem, obvolávala jeho maminku, vyzvedávala jeho dítě z kroužku keramiky a podobně.

Pokud ano, důvěřuje vám, a to je vaše výhra.

Střelci, navzdory svému černému humoru, mají velmi vřelý vztah ke zvratům.

V zásadě jde o to, že je to slabší tvor, někdo, kdo se nemůže bránit. Za kým musí stát spravedlivý ochránce.

Střelec, jakkoli si to občas u vás rozhází – JE CHARAKTER.

Znala jsem jednoho nadřízeného Střelce, který jednu mou kolegyni s oblibou deptal až téměř do zhroucení.

Poté, co tato žena od nás odešla a potřebovala pomoc, byl to právě on, kdo se neuvěřitelně dlouho aktivně angažoval i ve volném čase, aby jí nelehké období pomohl nést.

Ano, jsou takoví.

Váš šéf vás vyhodí, a dokonce to bude s úsměvem. Pak vám pomůže najít práci a možná vám pošle nějakou korunu, aby nikdo nevěděl.

Za tvrdou slupkou s hroty je spousta toho lidského a dobré srdce.

Střelcův pracovní názor na :

Kozorohy – Střelec s Kozorohem pracovat může rozhodně lépe, než Kozoroh se Střelcem. Neptejte se proč, prostě to tak bývá.

Vodnáře – Ti dva se zpravidla snesou. Ba co víc, často se doplňují právě ve chvíli, když jednomu dojde sarkastický humor.

Ryby – Střelci Ryby nevadí ani pracovně, ani soukromně. Dokonce znám mnoho nehynoucích přátelství mezi těmito dvěma. Zajímavé, a to jsou opravdu velice odlišné energie.

Beran – Občas to hodně zajiskří, asi jako když do jedné zásuvky nacpete mnoho spotřebičů. Očouzená zeď je to nejmenší.

Býk – „Tohohle suchara vážně nemusím. Mít to doma, tak to asi něčím uhodím“ Zajímavé, ale mnoho Střelců si bere ženy v Býku.

Blíženec – A to je také zvláštní. Přestože jsou si něčím podobní, tyhle dva se nemusí ani pracovně, ani ve společnosti. Zpravidla je to Střelec kdo slovně likviduje Blížence.

Rak – Málokdy je pracovně mezi nimi nějaké echtovní pouto. Střelec se dívá na Raka  jako na nudného patrona bez kouska smyslu pro humor. Pravda, pro ten jeho.

Lev – Tady je také zajímavý aspekt. Zatímco Střelec Lva zpravidla ano, Lev Střelce málokdy. Lva rozčiluje svým mnohdy humpoláckým humorem. Možná je to díky faktu, že Střelčí strefování bere hrdému Lvu královský post. No tak, zkuste někomu pořád kynklat s trůnem.

Panna – Střelci s Pannami namnoze spolupracují na úrovni ryze profesionální. Jinak přijde Panna Střelci často jako dost studený čumák.

Váhy – Váhy nesnášejí Střelce. Střelci si s oblibou tropí žerty právě z Vah. Nepěkné.

Štír – Pozor, Střelec Štíru nevěří. A to zpravidla nikdy, i když se vrhne dokonce do milostného vztahu s ním. Snad na nikoho Střelec tak nežárlí, nikoho tak nepodezírá jako právě Štíra. Profesně „Dám si na tebe majzla, ty tajemný skřete!“

Střelec – Zrcadlo. Jedno z nejfatálnějších. Na málokom si můžete tak jednoduše ověřit, že na rčení že „nejvíc nás na druhých rozčilují naše vlastní chyby“, rozhodně něco bude.

Mohli jste si nastudovat