Posledním živlem, který nám tu zbyl, je voda. Prvním zástupcem v pořadí je umělec duchem i slovem a jedno z nejsložitějších znamní zodiaku. Ryba.

Prozkoumat a spolehlivě popsat možnosti a potenciál duše Ryby, by vydalo na několik článků. Dalo by se říct, že Ryba se pořád někde toulá.

Plují prostorem. Jejich pohled je pohledem umělce, fotografa, malíře. Zajímá je okamžik a prožitek v tu chvíli. Ryba je samaritán. „Vemte si mě, jsem tu pro všechny.“

Podřízená Ryba

oPravděpodobně neuslyšíte, že váš kolega Ryba přišel do práce. Jeho pozdrav bude znít tiše, propluje kolem vaší kanceláře a usedne ke svému PC, kde se z monitoru dívá tvář zvířátka, miminka, květiny.

Pokud za pár minut otevře grafický program, je to člověk na svém místě. Ryba potřebuje tvořit.

Ovšem, i kdyby výsledkem její pracovní náplně byla excelová tabulka, bude jí Ryba pokládat za umělecké dílo. Udělejte jí radost a udělejte to také.

Máte-li zaměstnance v Rybách, nehulákejte na něj, nemlaťte předměty, nemlaťte dveřmi, neděste ji, nebo lekne.

Ryby nesnáší neomalené chování, hrubý projev, zanedbaný zevnějšek. Vidí vás okem umělce a chce se dívat na něco hezkého.

Zpravidla neodmítne pomoc a vaše problémy jsou i jejím trápením.

Je to nejempatičtější člověk, kterého znáte.

Problém Ryb je v jejich slabé psýše. Snaží se problémy neřešit, ale nechat je odplynout. Ryba je citlivá na špatné zacházení.

Všechny Ryby bez rozdílu by se měli striktně vyhýbat alkoholu, drogám a vůbec všemu, na čem si lze vypěstovat závislost.

Zvláště ve chvíli, kdy nejsou v pohodě.

Drtivá většina Ryb své problémy s oblibou utápí v čemkoli, co jim může pomoci pootevřít dveře do jiného, pro ně v ten moment snesitelnějšího, světa.

Máte-li podřízeného Rybu, dejte mu pocit, že pracovní prostředí je harmonické a jeho práce je umění. Že si vážíte jeho přínosu a jeho umění se dívat, naslouchat vcítit se.

Nadřízená Ryba

vNemějte svému šéfovi Rybě za zlé, když dlouhý začátek pracovní porady, věnuje uměleckému dojmu, který na něho udělala včerejší návštěva autosalonu, nebo i nový kostým jeho sekretářky.

Nezlobte se na něho, pokud v jeden den stihne dvakrát až třikrát změnit náladu a to až o 180 stupňů.

Pravděpodobně ho rozladil nepřijatelný průvodní dopis k nové obchodní nabídce nebo moucha, kterou sekretářka neesteticky rozplizla po okně.

Následně ho při druhém pohledu patrně se stejnou intenzitou pobavilo, že tvar rozpliznuté mouchy nápadně připomíná siluetu Hradčan za soumraku.

Možná si do kanceláře bude vodit svého psa. Pochybuji, že žádného nemá. Pochybuji, že by vydržel celý den bez něho.

Chcete-li si svého podřízeného Rybu naklonit, nemusíte se tvářit jako antická socha.

Stačí, když ve vás uvidí něco, co je pěkné, zajímavé neobyčejné.

Zkuste svou žádost o zvýšení platu zveršovat a zarecitovat a je váš.

Případně mu vysvětlete jak je na tom zdravotně váš pes, že babička v LDN potřebuje nutně notebook nebo, že vaše dítě konečně složilo zkoušky na taneční konzervatoř.

Jistě bude plný pochopení.

Mohli jste si nastudovat

Reklama