rak

Rak je křehoučký, jemnocitný až přecitlivělý. Račí vnímání jde zásadně přes pocity. A že jich je! 

Rak je Luna.

Energie Luny je všechno možné, jen ne mužská. Takový muž je empatický, něžný, starostlivý a někdy až zženštilý. Ne že by se musel nutně chovat jako gay, ale může tak působit na muže. Není ovšem vnímavějšího přítele, kolegy, zaměstnance... než je Rak.

Jde o to, že každému to prostě nevyhovuje.

Podřízený Rak

Jde-li o muže, mnoho kolegů si patrně bude ze začátku myslet, že je gay.

Jeho komunikace má vždy citové zabarvení, často používá zdrobněliny, je přátelský, zajímá se o problémy druhých s jakousi mateřskou starostlivostí, jeho pohyby jsou ladné, až taneční.

Je to Lunou, která ovládá tohle znamení.

Není divu, že takový chlap ve Lvu nebo Skopci o něm prohlásí, že „snad je přihřátej“. Ne, není. Nebo to není pravidlo.

Kdyby vás to zajímalo, mnohem víc gayů je mezi muži v Rybách a Štíru.

Pokud je podřízený Rak donucen o něco bojovat, pokud se musí někde prosadit a bít se za svá práva, bude postupovat přes city a je v tom mistr. Tak geniálně rozpracuje vnitřní svět svého nadřízeného, že z něj nezůstane jediná nezasažená molekula.

S pocitem viny mu chrabrý a necitelný šéf přidá a pak se odebere rovnou ke zpovědi.

Raci zpravidla milují děti.

Mezi Raky je mnoho umělců a spisovatelů, zdravotníků i dobrovolných, pečovatelek, sestřiček a podobně. Důvodem je právě Luna, která jim dává cit pro umění i schopnost vcítění, bohatou fantazii, něhu, jemnocit a potřebu o někoho pečovat.

Rak je občas – Citový vyděrač, ne příliš rovný soupeř, přecitlivělý bolestín, kterému celý svět ubližuje, nesamostatný symbiont, který očekává, že se o něho svět postará. Lhář, alkoholik.

Šéf Rak

Nebude to žádný tvrdolín. Nebude akční a nebude obcházet lidi a řvát. O to hůř.

Pokud se mu nelíbí vaše činnost, jestli není spokojený s vaší prací, možná vám to ani neřekne. Prostě vás jednoho dne vyhodí tak, že vám to ještě navíc oznámí jeho sekretářka.

Rak není typ člověka, typ nadřízeného, který by si dokázal za svým rozhodnutím srdnatě stát. Velice často jedná oklikou. Nemá rád, když je za špatného.

Nepopulární věci umí bezvadně přehrát na někoho druhého.

Pokud se přece jen vyhozený zaměstnanec sebere a půjde si to s ním vyříkat, patrně uslyší něco jako:

„A co jsem proboha měl už dělat, pane Pláteník, vždyť já jsem z vás nešťastný, vždyť vy byste mě utrápil. Už tak mám velice těžkou pozici. Tlačí mě termíny a obchody se nehýbou. Mám žaludeční vředy a špatně vidím i spím, neustále se potýkám s problémy a ještě do toho pořád kontrolovat vás. Už nemám sílu dál vyřizovat stížnosti.“

Pan Pláteník se možná nad ním rozpláče a sobě nafackuje hned za rohem.

Pokud je ovšem v ohnivém znamení, za dveřmi kanceláře ohodnotí výstup teď už bývalého šéfa jako „trapárnu“ a on pro něho bude „rozmazlenej, ufňukanej, levej buzerant“.

Šéf Rak zpravidla nikdy nevytvoří v podřízených pocit, že je jejich pilířem. A to i kdyby byl jako hora.

V zásadě budí dojem, že je potřeba ho opečovávat, jinak se rozpadne. Někdy se jeho energie stává otravnou, protože neustále hovoří o emocích.

Bývá velmi citlivý na vlastní pocity.

SMS Raků se hemží beruškami, pusinkami, kafíčky, sluníčky, miláčky.

Není vyloučené, že z plochy jeho PC se dívá méďa Béďa v obětí s Cindou.

Má-li Rak v asc. mužskou planetu a v horoskopu zastoupený oheň, je to jeho výhra.

Ženy v Raku bývají namnoze celkem slušné citové vyděračky, které nechápou, že ne vždy světí účel prostředky. Na druhou stranu bývají prvotřídní matky. Pro své dítě leckdy obětují partnera, a to bez mrknutí oka a celého.

Většina pavoučích samic a kudlanka nábožná budou tutově v Raku. :-))))

Reklama