pJe jedno, jakou profesi tenhle člověk vykonává, neb ve všech se bude chovat stejně. Jako na prosektuře.

Obdivuhodný smyl pro detail, neuvěřitelná vizuální paměť, brilantní odhad a neustálé, nikdy nekončící šťourání a rozpitvávání všech a všeho.

To je Panna.

Do zaměstnání zpravidla nechodí nerada, protože ví, že bude-li pracovat, bude mít peníze.

Pokud vám Panna cokoli vysvětluje, buďte si jisti, že pochopíte, i kdybyste měli místo IQ ÍÁ.

Je neúnavná, a pokud jen naznačíte, že jste něco nepochopili, je ochotna celý výklad zopakovat s použitím jiných, pochopitelnějších výrazů a spojení.

Bude kreslit, gestikulovat, měnit intonaci, dávat příklady a příměry, dokud buď zcela nevstřebáte, co říká, nebo neupadnete do bezvědomí.

Podřízená Panna

Málokterý zaměstnavatel má s Pannou problém. Ona problémy nevyvolává, ona je často spíš řeší, a to umí dobře. Panna je diplomat.

Panna není konfliktní.

Její chladná taktika, rozumový přístup prostý emocí a racionální uvažování vás může k smrti uondat, ale málokdy rozčílit.

Ke kolegům se chová s taktem, zdrženlivě, ale v zásadě příjemně.

Vypadá to, že jako zaměstnanci jí nelze nic vytknout. Snad jen, pokud budete chtít, aby parodovala nadřízeného, bude zábavnější pohled na žulový masiv. Panna není komik a není ani bavič.

Pokud pronese něco vtipného, sama se možná ani neusměje, navíc to prohodí jen tak, jako by se nechumelilo. Žádné antré, jen suchá poznámka.

Panna bude loajální, dokud to půjde.

Není ale ani patolízal nebo bonzák. Ona se prostě snaží zůstat stranou a s každým, pokud možno, nějak vyjít.

Asi vás překvapí, že je někdy ve finále schopna projevit, když na to přijde, mnohem více statečnosti a rozhodnosti než ti, kteří těchto vlastností před tím měli plná ústa.

Jako na kolegu se na ni můžete spolehnout, dokud nejde o peníze nebo o její rodinu. Bude parťák, bude se za vás prát, ale málokdy se za vás taky úplně obětuje.

Jestli se rozhodne, že půjde jednat za celý kolektiv, pak je to člověk na svém místě. Je to stratég a máte velkou šanci.

Na jejím psacím stole nebo u počítače je účelno.

Nechybí nějaká milá drobnost umístěná tak, aby potěšila, ale nepřekážela. Zpravidla půjde o květinu. Panny mají rády květiny. Jsou symbolem země a ona je zemitá.

Zdaleka to ale není takový tvrdolín jako její zemití kamarádi Býk s Kozorohem.

Panna má srdce a umí soucítit. Jen to velice nerada dává najevo. Pokládá to za projev slabosti, ale slábne, hlavně tam, kde se jedná o Lvy, protože „oni jsou tak roztomile naivní“, a nebo o Váhy, protože „tohle nepraktické miminko je třeba vést a vychovávat“.

Panna nemá ráda nadřízené ve Vodnáři, v Rybách a Blížencích.

Šéf Panna

vNebavte se s ním v dvojsmyslných lehtivých narážkách, a to ani na podnikovém večírku.

Nechtějte, aby hovořil o svém soukromí a laškoval na poradě na téma „já a moje žena“.

I kdyby ho doma natahovala na skřipec, nebo si z něho dělala trampolínu, neventiluje své soukromí, a to často ani mezi přáteli.

Panna má hodně tabu.

Pokud si chcete nadřízeného v Panně naklonit, zaujměte intelektem. Panny zbožňují moudré hlavy.

Umí si vážit člověka a tomu, koho pokládají za... no, méně vybaveného v této oblasti, to naopak umí naservírovat dost zřetelně.

Tedy zřetelně pro druhé. Bude se na onoho člověka dívat s takovým despektem, že si toho nevšimne snad jen ten tupoun sám.

Váš šéf Panna k vám bude spravedlivý, pokud si to zasloužíte, a těm, kdo by proti jeho volbě něco měli, to bude umět vskutku tak obsáhle vysvětlit, že konkurentovi začnou snad i fandit.

Jen jedno po něm nechtějte, aby pil, a to kdekoli.

Panny by neměly pít raději nikdy. Jejich vztah k alkoholu není dobrý. Buďto vám po pár panácích vykecají díru do hlavy, nebo odejdou a nerozloučí se, nebo, a to je nejhorší, se zlijí tak, že je nikdo nepozná. A to je u nadřízených vražedný model.

Snad žádný šéf ale nemá takovou schopnost vést kolektiv po té intelektuální rovině jako právě ten v Panně. Pravda, je nudný, ale vy ho přecienechcete domů.

Hodně Panen žije s Váhami.

Pracovní názor Panny na:

 • Kozoroha – Trochu tvrdý, trochu neústupný, příjemně systematický – nevadí.
 • Vodnáře – Ulpívá na bezvýznamných věcech a tomu, čemu by měl věnovat pozornost, se nevěnuje. Má divné chování, mluví, když se mu zachce a je to bordelář.
 • Rybu – Roztomile nepraktická, ale jinak obdivuhodná vším, co je Panně víceméně cizí. Její smysl pro umělecké vyjádření Panně nevadí a motivuje ji.
 • Berana – Nikdy nepochopí, jak se může vyznat v tom, co dělá, když to nemá ani náznak systému. Začíná věci a předešlé nedokončil. Moc huláká.
 • Býka – Dalo by se s ním vyjít, kdyby si dal častěji poradit. V zásadě se tihle dva ale ve finále dokáží shodnout.
 • Blížence – Dochvilnou a upjatou Pannu Blíženec mnohdy dožene i tomu, že zvýší hlas.
 • Raka – Tohohle tvora neponechávat sobě samému, jinak hrozí, že si ublíží. Pokud se mu dá přesné schéma toho, co má udělat, a on se z toho nesloží, pak je s ním Panna vcelku v pohodě. Občas nechápe, co na tom, co říká, vlastně nechápe.
 • Lva – Zábavný, aktivní, kreativní, veselý naivka, který se MUSÍ naučit dodržovat alespoň jedno jediné pravidlo. Kdyby si méně hrál a více pracoval, byl by dobrý. Panna má pro Lva zvláštní slabost, která mnohdy přetluče, jak moc ji irituje svou důvěrou ke každé blbině.
 • Pannu – Spolu pracovat mohou, a to často poměrně efektivně.
 • Váhu – Váhu si Panna častěji vezme domů než na pracoviště, ale i tam si po krku moc nejdou. Panna proto, že je diplomat a stratég, a Váha jednoduše proto, že zpravidla nemá tu potřebu.
 • Śtíra – Sexistický neznaboh, jehož schopnost vidět erotiku i v integrovaných obvodech Panna nikdy nevstřebá. Štír ji rozčiluje svou pudovou spontánností a často ji uvádí do rozpaků, což Panna špatně snáší.
 • Střelce – Panna umí pochopit Střelčí potřebu zkoumat lidské nitro. Jde na to ale zcela jinak, a tak může Střelcovo chování často pokládat za hodně neomalené. Panna si dobře rozmyslí, než cokoli řekne. Zatímco tohle stvoření napřed mluví, a pak myslí. „Copak to sakra vážně nejde opačně??“

Panna je všechno možné, jen ne velkorysý,šprýmař, který jen tak, z ničeho nic, něco vystřihne jen proto, aby byla sranda.

Nebude platit za celý kolektiv na večírku, protože přece – zítra je taky den a pozítří a za rok a v příštím desetiletí...

Všechna tato období má Panna alespoň částečně rozplánována.

Až vás váš kamarád Panna zase bude už hodinu rdousit pitváním a rozebíráním jedné věci, zatímco vy máte pocit, že už je to stejně pryč, až budete mít chuť ho zardousit nebo se spasit skokem do kanálu, vězte, že si nemůže pomoct.

Kdyby neanalyzoval a nenimral se ve zdánlivých maličkostech a minulých událostech, lidstvo by přišlo o mnoho zajímavých detailů celé své historie.

Ovládá to všechno Merkur, a ten má sakra grády!

Tím končíme se Zemí - zítra přijdou vzdušní..

Mohli jste si prostudovat:

Šéf a podřízený Kozoroh

Šéf a podřízený Býk

Reklama