Cosi se kolem vás mihlo? Matně jste zaznamenali pozdrav, ale nestihli identifikovat osobu? Tak to byl Blíženec ve své tradiční podobě. Tedy, nepolapitelný…

b

Tento zástupce vzdušného živlu je všechno možné, jen ne nějaký praktik, který má na všechno harmonogram a tabulky.

Lze říci, že Blíženec se s úspěchem vlní životem s jasnou představou: „Nedělat si dopředu jasné představy.“ Protože: „Krize se řeší, když nastane“...

Podřízený Blíženec

bJestli šéfujete tomuto tvoru, přestaňte se babrat ve skutečnosti, že zase opět přišel pozdě a zase opět s nějakou historkou, která se může udát jen a jen jemu.

Že je vám s podivem, že tento týden je to již podruhé, co se stal svědkem nějaké zvláštní události, což mu znemožnilo včasný příchod do práce.

Zapomeňte na to, že to, co on zažil tento měsíc, vy nezažijete za celý život. Prostě to tak je, a kdyby nebylo, nezkoumejte.

Obraťte pozornost na jeho kvality, protože vedle negací a jen nárazové spolehlivosti tady rozhodně jsou.

Vždyť je to snad jediné znamení, kterému se občas daří být vlastně v jednu chvíli na dvou, při dobré konstelaci i na třech místech současně.

Je to jeden z mála lidí, kteří zvládají komunikovat, a to prosím plnohodnotně s několika lidmi najednou na poměrně zásadní téma, a ještě si to pamatovat.

Využijte jeho schopnosti tak brilantně komunikovat například s potenciálním obchodním partnerem, že nikdo jiný by ho tak efektivně nepřesvědčil, že vaše firma je jediná, která může požadavky v nejkratší době a nejlépe uspokojit.

Že zvládne vše vysvětlit, vyjednat, dohodnout, vykreslit a ještě proložit nějakým vtípkem pro odlehčení vyvolání důvěry.

Během takového rozhovoru partner  již stoprocentně dávno zapomněl, že na jednání se váš člověk dostavil o dvacet minut později, protože... mu na zahradě nedopatřením přistál horkovzdušný balon.

V zaměstnání jsou Blíženci komunikativní, neustále v pohybu, soustavně něco řešící, nebo vyprávějící, při čemž klidně dělají i svou práci.

Nic není pro tyhle lidi neřešitelné, neproveditelné nebo těžko uskutečnitelné…

Jejich pracovní stůl vypadá zpravidla jako jeden veliký chaoz, ve kterém se ale jako jediní neomylně vyznají.

Na ploše u jejich PC bude obrázek, který se pohybuje.

Většinou nesnesou nadřízené v Kozorohu a Býku. Také Panna je bude svým detailismem značně prudit.

Šéf Blíženec

Nebude vás nudit detailismem, zato si stoprocentně myslí, že to, co je schopen stíhat on, jste schopni stíhat také, což je jeho veliký omyl, neb nejste-li Blíženec, je pro vás polovina z toho, co po vás chce za jeden den, neproveditelná z časových důvodů ani za týden.

Ve své kanceláři spíše nebude, než bude a na stole vám i své sekretářce bude nechávat vzkazy. Dělá to i doma, takže klid, manželka je na tom obdobně.

Na dveřích jeho kanceláře patrně visí nějaký vtípek. Například o tom, že pořádek je pro blbce.

Porady pod jeho vedením přeskakují z bodu k bodu a navíc jsou prokládány zcela nenucenou konverzací na zcela irelevantní téma.

Většinu lidí to baví.

Kromě Panny.

Má intenzivní potřebu chodit po kancelářích a v každé prohodit pár slov, navodit odlehčenou atmosféru a podobně.

To v tom svém hezkém rozpoložení.

Nezapomínejme ale, že Blíženci jsou pokaždé dva (i více).

A to na sebe rozhodně často upozorní.

mDruhá tvář Blížence je nerudný otrava, který neustále pindá do všeho a každému.

Kouká druhým pod ruce a radí, co má kdo jak dělat, aby to trvalo co nejkratší dobu. Je rozmrzelý a člověk má pocit, že snad vyhledává konflikt, aby se záhy mohl poslouchat.

Tato schizofrenní nátura je jeho přirozeností.

Náladu dokáže z jedné varianty do druhé během jednoho dne změnit i pětkrát, což je pro okolí značně zatěžující, zatímco on je prostě zvyklý.

Jestli si ho chcete naklonit, nevynechávejte podnikové akce, protože on je miluje.

Miluje společnost, sportovní akce, kterých se účastní zaměstnanci a i on. Bowling, kulečník a všechno, kde se lze hýbat a být mezi lidmi.

Blíženec by bez společnosti zemřel.

Jeho jediná obava je ze samoty.

Odpočívá zpravidla aktivně v okruhu známých.

Bude na vás působit sečtěle.

Není tak sečtělý.

Je to sběratel slov. O všem ví něco, ale o ničem všechno. Málokdy se specializuje, a pokud ano, je specialistou na několik oborů.

Všimněte si, že mívá vícekrát podobné věci.

Dvě kružítka, dvě pera, dva mobily, auto a motorku, psa a kočku, holicí strojek a žiletku, manželku a milenku.

A proč? Jeho bytost je tu dvakrát. Tak pro každou něco.

Je to dr. Jackyl a Mr. Hyde, ale zvyknete si.

Blížencův pracovní názor na:

Kozorohy – Blíženci nevadí, protože ho míjí na hony velkým obloukem. Má ho za svědomitého, ale moc ho nechápe.

Vodnáře – Tihle dva se snesou i poměrně dobře. Jako kamarádi i jako spolupracovníci, jen musí mít vedle sebe někoho, kdo je zklidní.

Ryby – Rybí energie Blížence zpravidla zcela míjí. Blíženec má pocit, že je Ryba mimo. Pracovně to nefunguje, milostně to Blížence někdy zajímá. Ale málokdy dlouho.

Berany – Skopec Blížence sice občas rozčílí, ale zase ho dost často motivuje, takže dobrý.

Býky – Ne ne, tenhle pedant není nic pro mě. Raději prchnout a hodně daleko. Stejně, jakmile promluvím, tak se nechytá. No ale, odpovědět na můj monolog tedy mohl.

Blíženec – Proč ne. Oni si nějak porozumí, a když to nestihnou, napíší si vzkazy.

Rak – Tihle dva, světe, div se, spolupracují poměrně často. Blíženci Račí model moc nevadí, nebo ho toleruje. Zatím nejsou známy případy, že by se nějak dramaticky na pracovišti nemohli snést. Ve vztazích je to jiné – horší.

Lev – Zajímavé je, že Lva Blíženec často spíš rozčílí než obráceně. Blíženec dokonce rád Lva poslouchá a zasměje se jeho vtipům. Lev má dojem, že je Blíženec dvojí, a tak je mnohdy nervözní. Že by to bylo ale mezi těmito dvěma na nože, to není.

Panna – Tak to ne. Tenhle pochodující shluk tabulek a chronologických řad, neustále řešící nejaké zbytečné detaily, s tím bychom se moc daleko nedošli. Když neodejde Panna, odejde Blíženec.

Váhy – Trochu moc váhavý střelec. Jestli ho nepopoženu, tak dozajista prošvihneme tenhle kontrakt. Netřeba si nechávat dva dny na rozmyšlenou, milý kolego. Stačí dvě hodiny. Néééé, nebudeme o tom přemýšlet, už jsme přemýšleli, zatímco oni vysvětlovali... ano, souhlasíme. V tuhle chvíli sice Váha asi omdlí, ale povečeřet půjdou společně a rádi.

Štír – Většina Blíženců nesnáší Štíry. Nevíme proč, ale prostě proto. Štíři jim nevěří, nemají je za seriózní (byť sami jsou málokdy). Blíženec nemá rád Štíří pohled ani styl.

Střelec – Mohou spolupracovat a dost často se to i děje. Střelec Blížence snese, když se tento alespoň trochu snaží pustit Střelce ke slovu. Rychlí jsou obdobně, jen někdy Střelce mrzí, jak málo Blíženci stačí k pocitu, že něco o něčem ví.