syncare
Foto: SynCare

Slunce je více než dobrý sluha, ale je potřeba dávat pozor, aby se nastalo zlým pánem. Všichni totiž již moc dobře známe důsledky, když to s opalováním přeženeme. Držte se těchto základních sedmi bodů a chytejte bronz bez nepříjemných následků.

  • Na slunce je potřeba si zvykat postupně!

Když vysvitne první slunko, obvykle si ho chceme užít plnými doušky, ale to je chyba. Na prvním slunci bychom měly trávit pouze pár minut, ne dlouhé hodiny.

„Pozvolné opalování pod ochranou vhodných prostředků nezpůsobuje žádné nevratné chorobné změny a nebyla prokázána souvislost s výskytem prekanceróz nádorů,“ objasňuje MUDr. Miloš Kravciv, dermatolog Lékařského domu Praha 7

  • Opalování přizpůsobte fototypu pokožky!

Zčervenání kůže, nepříjemné pálení a svědění, tak mnohdy opalování končí. Kromě důkladného výběru opalovacích prostředků je dobré vzít v potaz i fototyp pokožky. Jaký fototyp pokožky máte, se dá poznat jednoduše, čím světlejší vlasy a pleť máte, tím nižší fototyp jste. Na slunci byste měla být minimálně a chránit se velmi vysokým ochranným faktorem.

opalování
Piz Buin Tan & Protect opalovací olejový sprej, 519 Kč
Transparentní sprej na opalování SPF 50, Eucerin, 439 Kč

  • Výběr vhodného opalovacího produktu!

SPF neboli číslo ochranného faktoru, ovlivňuje dobu, kterou můžeme být na slunci, aniž bychom se spálily. Pro první sluneční dny se doporučuje volit krémy s vyšším ochranným faktorem. Krémy s SPF 50 spolehlivě chrání i před ostrým sluncem.

eucerin
Foto: Eucerin

  • Dbejte zvýšené péči citlivým místům!

Uši, oční víčka, dekolt, zadeček, zadní část nohou, kolena, nárty, to jsou velmi citlivá místa, důležité je důkladně je namazat. Ideálně vyšším faktorem, než který máme na tělo.

opalování
Ochranný SUN PROTECT SPF 30+, SynCare, 225 Kč
Opalovací sprej na obličej a tělo SPF 30, Jafra, 640 Kč

  • Aplikujte dostatečné množství opalovacího přípravku!

Množství opalovacího přípravku je rozhodující pro správnou ochranu kůže. Ideální množství jako jeden pruh o délce od konce dlaně ke konci prostředníčku, v případě spreje 15 stříknutí na každou část těla. To platí na každou jednotlivou část těla, tedy na obličej, dekolt, levou ruku, pravou ruku, bříško atd.

  • Neopalujte se mezi 11. a 15. hodinou!

Důvod je ten, že v tuto dobu je slunce neostřejší.

  • Chraňte se i ve stínu!

Jednou z nejčastějších chyb je to, že si myslíme, že stín nás před slunečními paprsky ochrání. Částečně je to pravda, ale i ve stínu, či když je zataženo, pokožka absorbuje sluneční záření.

Čtěte také:

Reklama