Jaro máme v plném proudu.  Příroda se probouzí ze zimního spánku a odpočinku, prodlužují se dny a otepluje se. Je to návrat k počátku života, oslava přírody, plodnosti a hojnosti země.

Tak pojďme slavit, je čas se radovat a zářit. A začněme úklidem. Nejen ve svém obydlí, ale také ve svém těle, neboť dvakrát do roka (na jaře a na podzim) je přirozeně připravené na očistu. Je tu šance, jak udělat změnu, začít s něčím novým bez násilí - anebo velmi snadno znovu nastolit zdraví a pohodu. Zkrátka jaro je příhodná doba, kdy stačí tělu jen trochu pomoci a matka příroda zařídí zbytek!

Buď fit

1/ Odlehčete jídelníček – minimálně na týden odstraňte z jídelníčku maso a uzeniny, mléčné výrobky a cukr.

Tip: maso můžete nahradit rybami, tofu, tempehem, sójovým masem.

2/ Volte vhodné sacharidy – pečivo vybírejte nejlépe z celozrnné mouky, která je připravena mletím celého obilného zrna (ať už žitného, pšeničného nebo jiného) včetně obalu a klíčku nebo vícezrnné, do jejichž těsta jsou přidány mlýnské výrobky z jiných obilovin než pšenice a žita – luštěniny nebo olejniny

Tip: žito obsahuje zhruba o polovinu lepku méně, proto jej na dobu očisty zařaďte v převaze do jídelníčku, upřednostněte přílohy jako jsou rýže, proso, kukuřice, pohanka, jáhly, amarant, quinoa, brambory.

3/ Navyšte konzumaci zeleniny, luštěnin  a ovoce - vláknina,  kterou obsahují, zapůsobí jako kartáčna naše střeva, vyčistí je od nečistot a zároveň vitamíny pomohou imunitě.

Tip: zelí ve všech podobách, které má pročišťující účinky a zároveň je bohatým zdrojem vitamínu C, zelný salát vám udělá určitě dobře jak na střeva, tak na jarní únavu.

4/ Popíjejte zdravě  - v průběhu celého dne - nejlépe  čistou vodu nebo vodu ochucenou čerstvou šťávou z citrónu a klidně s lístky máty. Zařaďte do pitného režimu čaje - mátový, kopřivový, heřmánkový čaj anebo směs bylinek pro očistu.

Tip: ráno na lačno vypijte sklenici teplé vody se šťávou s ½ citrónu na pročištění detoxikaci jater a žlučníku.

5/ Podpořte játra – orgán jara – játra se v tomto období nejlépe regenerují a uvolňují potravinami zelené barvy- zelené listy špenátu, mangoldu, salátů, kapusty a probouzejících se divokých listů.

Současně odstraňte minimálně na tři týdny - alkohol včetně vína a piva, fast food, GMO potraviny,  cukr, chemická aditiva v potravinách, umělá sladidla, pasterované mléčné výrobky, bílou mouku, veškeré polotovary, uzeniny a živočišné tuky -tradice masopustu má velmi hluboký smysl.

Tip: zařaďte ostropestřec mariánský - podporuje regeneraci buněk a podporuje normální funkci jater.

6/ Hurá do přírody -  vyměňte tělocvičnu za kolo, brusle nebo jen choďte na procházky do lesa, užívejte si jarního sluníčka a teplejšího ovzduší. Díky chození pěšky si můžeme dopřát chvilku sami pro sebe, která nám prospěje v každodenním boji proti stresu.

Tip: pohybem se vám díky vyplavení serotoninu zlepší nálada, podpořte ji také tím, že nezapomenete na úsměv - má řadu pozitivních vlivů na naše tělo i duši.  

7/ Plánujte – štěstí přeje připraveným - vdechněte jarní větřík i svým plánům, oprašte předsevzetí a naplánujte si, co je možné zvládnout do léta, podzimu i zimy.

Tip: jaro je ve znamení všeho nového, vzpomeňte si, co již dlouho odkládáte a zařaďte to do svého nového života - jedna novinka do roka, proč ne z jara?

Ideální doba pro dodržování těchto zásad je 6 týdnů, ale zkuste vytrvat alespoň 14 dnů a uvidíte, že se budete cítit výborně!

Vyzkoušejte lehký jarní recept:

Kedlubnovo-pórkový zázrak

Penam

Budeme potřebovat:

  • Celozrnný žitný chléb z řady Fit den, značky Penam
  • 1 kedlubna
  • 150 g pórku
  • 1 tvaroh (250g)
  • 200 g plátkové šunky
  • 100 g taveného sýra
  • sůl

Postup:
Pórek omyjeme, nakrájíme na nudličky a na cedníku spaříme horkou vodou. Kedlubnu oloupeme, nastrouháme nahrubo, osolíme, čímž kedlubnu zbavíme přebytečné vody. Poté ji smícháme s pórkem, tvarohem a sýrem, vše dosolíme. Namažeme na plátky Celozrnného žitného chleba a navrch přidáme plátky šunky, nakrájené najemno.

Penam

 

 

Více receptů a tipů na www.zatocteskily.cz

Na další skvělé jarní recepty se můžete těšit příští týden.

Penam

Reklama