Nevím proč, ale v mém okolí se drží tradice, že na vánočním stole má být připraveno alespoň sedmero druhů cukroví. Pokud vás pečení baví a chcete se blýsknout, může být druhů čtrnáct. Upřímně řečeno, nepočítám s tím, že některé z vás se bude chtít péct jednadvacet druhů cukroví :-).
Čtenářka Sasa naopak tvrdí, že se má péct 12 druhů, za každý měsíc v roce jeden. Týna peče pravidelně 10 druhů cukroví. Znám i takové ženy, které tvrdí, že čím více druhů cukroví je o Vánocích na stole, tím lépe. Pravidlem bývá také to, že se hospodyňky a babičky předhánějí, která napeče více druhů cukroví. Jaký je výsledek? Po vánočním hodování musíte usilovně přemýšlet, jak se zbavíte nově vytvořených tukových polštářků :-). 

Kolik druhů cukroví pečou ženy-in? Které cukroví nesmí na jejich svátečním stole chybět?

Některé si s pečením nedělají vůbec hlavu. Stačí přece provonět byt a upéct pár kousků a už je tady ta pravá vánoční atmosféra.
Lubar: "Druhů peču tolik, kolik stihnu a na které mám právě náladu - určitě vždycky plněné ořechy, vanilkové rohlíčky a išlské dortíčky a pak podle surovin, které doma zrovna jsou..."
Dašenka: "Druhů podle chuti a času. Rozhodně ale nesmí chybět nepečená kokosová roláda."
Xym: "Pečieme len 3 druhy kolačov - žiadne otrocké velkovypekanie - orechové bratislavské rožky, medovníky a drapače (slané kysnuté zemiakové placaté koláče)."
Ladia: "Jeden já, zbytek čítá asi osm druhů čajového a 60 kousků minizákusků asi 6 druhů. Něco ještě přinese mamka, obvykle kokosky, medvědí tlapy a nějaké dietní cukroví s minimálním množství tuku. Oblíbené jsou ony vanilkový rohlíčky, linecké slepované, košíčky s ovocem."
Silveig: "Druhů peču málo, tak pět, podle toho, kolik mám času a nervů. Oblíbený druh nemám - ale každý rok peču perníčky (chutnají moc malé)."
risina: "Vanilkové rohlíčky, kokosové strojkové a nepečené hříbečky. Linecké a pracny dostanu od mamky, které dám zas já z těch svých třech druhů."
Jeremi: "Pro to potěšení z plácání těsta maximálně upečeme rychlé perníčky (tuším, že zde prosluly jako werčiny legislativní), které pak Hrošík odnese na besídku do školy, popřípadě slané vykrajované dobrůtky z těsta s taveným sýrem. Hrošík ještě pomáhá s pečením u babičky, jejíž bábovičky nemají ve střední Evropě konkurenci. Babi peče tak 15 druhů. "


Postupně přecházíme ke kuchařinkám, kterým dělá radost mít doma vlastnoručně napečeno mnoho druhů cukroví...
Pajinka: "Většinou pět až šest - nesmí chybět marokánky"
Palita: "Peču asi 7 druhů, mezi nejblíbenější patří vanilkové rohlíčky, linecké a čokoládové kuličky, zbytek obměňuji."
Radu: "Oblíbené jsou vanilkové rohlíčky a linecké ... a děti chtějí salám. To je nepečené kakaové těsto smotané s bílým kokosovým do takové rolády... Jo a taky srnčí hřbet a taky ořechové řezy..."
Evča: "Kolik druhů? 4 druhy, vanilkové rohlíčky, půlku těsta obarvím kakaem a mám světlé a hnědé rohlíčky, pracnové těsto vykrajuji a různě zdobím ořechy, čokoládou, spojuji oříškovým krémem, masarykovy placičky a za studena hrudky, jak mě napadne, čokoláda, oříšky, piškoty, jo a také banánové jednohubky. Takže vlastně pět a nakonec je jich na pohled mnohem více."
Lhasa: "Druhů dělám přibližně osm, ale někdy dvanáct, někdy šest. Podle toho, kde mě jaký recept zaujme, nebo nestíhám a podobně."
marta-b: "Zatím jsem vždycky pekla s mamkou, ale letos budu péct poprvé sama (už nebydlím u našich), takže myslím, že tak šest až osm druhů zvládnu. Rozhodně mezi nimi ale nesmí chybět vanilkové rohlíčky :o)"


Nebo k těm, které vánoční pečení berou jako příležitost k rodinnému setkání, jako stasha: "Sama peču jen něco málo pro radost a navonění bytu - kokosky, čokoládové hrudky. Potom peču s mámou, což je takové naše víkendové tvoření s pokecem.  Počet druhů závisí na naší momentální náladě. Většinou vanilkové rohlíčky, tlapky, linecké, šlehačkové a pár dalších ze zásobárny starých rodinných receptů. Bohužel u spousty má máma napsané jen ingredience a ne postupy, a já si to ne a ne zapamatovat."


Dopracovali jsme se až k téměř fanatickým :-) cukrářkám, které mají na stole pravidelně nejméně deset druhů cukroví...
kytička: "Peču zhruba kolem 10 druhů... Jak kdy... Mám ráda vanilkové rohlíčky. Každý rok zkusím něco jiného, alespoň jeden nový druh."
Lora: "Druhů deset. Před pár lety mě svými skvělými recepty obohatila Týnka, takže kromě klasických kuliček, lineckého apod. dělám podle i tatrankové koule, ořechová srdíčka, ledovce a kadaňské něco - variace na její rohlíčky, na které nemám vykrajovátko :-) "
Žábina: "Tak kolem osmi až deseti druhů cukroví."
Týna: "Každý rok si říkám, že šest druhů stačí, ale téměř pokaždé jich je víc než deset... linecké, rohlíčky, perníčky, ledovci, nepečené... prostě tradice"
lenoška: "Určitě nejméně deset, podle času. Peču linecké, rohlíčky, pracny, ořechy, škebličky, šlehačkové, pudinkové, išeláky a spoustu nepečených: vosáky, tučnáky, kokosové myšky, tatrankové kuličky."
Lenice: "Peču asi tak kolem deseti druhů, možná víc. Máme rádi pracny, ořechy, vanilkové rohlíčky, čokoládu..."
werka: "Druhů peču asi osm. Každý máme to svoje zamilované (teda tak 2-3), takže na vánočním stole nesmí chybět žádné z nich, proto se taky držím více méně stejných druhů. Manžel musí mít medvědí tlapky, kokosové kostky a vosí hnízda,  dítko by těžce neslo vánoční absenci lineckého a perníčků a já mám ráda "ovocné špízy", kokosový salám a ořechové pusinky. Takže to je 8 druhů, co máme vždycky, a občas přidělám nějaký experiment (před časem to byly ty ořechové pusinky, které ovšem ve vánočním repertoáru zůstaly natrvalo). "
Olina: "Druhů pečeme hodně, většinou deset až patnáct. Od klasiky, jako je linecké, pracny, rohlíčky, ořechy, kokosové, išlské, až po různý třeba i experimenty, kdy zkoušíme něco nového. Nejraději mám ořechy a vosí hnízda. Jo a taky děláme čokoládu a když zbydou bílky, tak i pusinky. Loni se mamce pusinky opravdu povedly."

A na závěr detailní popis vánočního pečení u Olky.
"Dělám obvykle deset druhů, ale od každého jen trochu. Předem naplánuju, každý si řekne druh, který nutně musí mít, pak to nějak doplním, obměňuju, každý rok zkusím něco nového, čekám na inspiraci.
a) Vždycky peču linecké vykrajované (kolečka, srdíčka, autíčka, panáčky, karty, ...), to děti baví a je toho za málo peněz docela dost muziky.
b) Vanilkové rohlíčky už dělají úplně samy, já jen strčím plech do trouby.
c) Do formiček dělávám pracny (když už ty formičky mám, že jo).
d) A hlavně ořechy. Ořechy ale neslepuju po dvou, slepuju krémem vždy jeden kousek pečiva s jednou půlkou opravdového ořechu, vypadá to velmi efektně a je to moc dobré.
e) Marokánky dělám! Málem bych na ně zapomněla, jenže maličké a nepolívané, nám tak líp chutnají.
f) Z nepečených jsou u nás nejoblíbenější vosí hnízda, ale ty nedělám pokaždé, zdají se mi moc pracné a moc velké, radši mám "jednohubky".
g) Předloni se do "top ten" patrně na dlouho zařadily sušené švestky v rumu plněné mandlí a polité čokoládou, ty jsem objevila tady na Ženě-in. 
h) Ujaly se i cornflaksové čokoládové hrudky s kokosem.
i) Vždy děláme marcipánové (mandlové) hříbky, to už vlastně taky děti samy.
j) Jako poslední tvoříme rumové kuličky, do těch se případně zužitkují polámané či jinak nepodařené kousky pečiva."


Kolik druhů cukroví pečete vy? Které cukroví nesmí na vánočním stole chybět?

Sledujte pravidelně Vaření, kde přibývají nové a nové recepty na vánoční cukroví.       

                                           
Reklama