Lucie Kutálková, designérka značky LEEDA, představuje novou kolekci s názvem Sedmá z deseti.

Designérka v kolekci kombinuje sportovní prvky s elegantními a inovativně používá funkční materiály, jako je například Coolmax. Transparentní lehké tyly kombinuje s teplákovinou a doplňuje je šperky s ručně našívanými třpytivými krystaly.

Barevně převládá šedá melanž v kombinaci s lomenou bílou, doplněná akcentem reflexní žluté, ale objevuje se i černá s barevnými prvky. Originální velkoplošné tisky celou kolekci sjednocují. Celkově je minimalistická nejen ve střizích, ale i v barevnosti. Výroba modelů probíhá za etických podmínek výhradně v ČR.

Inspirací je respekt z moderních technologií, které stále více zasahují do běžného života a hranice mezi umělou inteligencí a přirozeným lidským uvažováním je tak tenká, že si ji často ani neuvědomujeme. Proto kolekce nese název inspirovaný postavou Sedmá z devíti ze seriálu Star Trek. Poprvé byla představena na Designbloku.

„Jednoduchost a variabilita je pro moji tvorbu typická. Navrhuji oblečení, které je nadčasové a propracované do posledního detailu. Ráda pracuji s tisky i aplikacemi a nadchlo mne i použití funkčních materiálů jako je Termocool. Kolekce obsahuje i řadu šperků, které se hodí stejně dobře k džínám a triku jako na červený koberec, a to mě baví,“ říká Lucie Kutálková.

leeda

leeda2

leeda3

leeda4

leeda5

leeda5

leeda6

leeda7

Reklama