Moderatoři

Sedmý ročník taneční soutěže StarDance se na obrazovkách ČT1 poprvé objeví v sobotu 17. října. Oproti předchozím řadám se o titul královny a krále tanečního parketu utká celkem deset tanečních párů, objeví se více tematických večerů a přibydou také dva nové tance, valčík a salsa. Jeden z večerů bude navíc věnován podpoře neziskové organizace  Centrum Paraple a jako speciální host se v něm objeví Zdeněk Svěrák.

Leoš Mareš

Pořad StarDance je v mnoha ohledech výjimečný. Představuje osobnosti, které se prosadily ve svých oborech, ve výjimečném kontextu a dokládá, že vlastní vůlí je možné pokořit lecjakou výzvu. Je to dnes také takřka jediný pořad, u kterého se schází diváci nejrůznějších profilů a generací, a který tak umožňuje televizi plnit podstatnou, totiž integrační, funkci. A navíc, což je skutečná výjimka, s každou novou řadou roste i divácká spokojenost s tímto formátem. I letos tak budeme pokračovat v postupných inovacích a snaze rozvíjet StarDance tak, aby vždy přinášel něco navíc,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Banga

Sedmý ročník StarDance přijde s celou řadou novinek. Jednou z nejzásadnějších je, že představí ještě více tanečních párů, což tvůrcům umožnilo nejen rozmanitější mix osobností – historicky poprvé si v soutěži zatančí například lékařka, boxer nebo dýdžejka – ale i napínavější finálový večer, kdy se o prvenství utkají tři taneční páry. „Dramaturgie pořadu chce ve StarDance představovat i mediálně méně známé osobnosti, které ovšem ve svých profesích patří nebo patřily k absolutním špičkám,“ vysvětluje manažer vývoje Jan Potměšil.

Cajthamlová

V letošním ročníku si tak zatančí herečky Jitka Schneiderová a Marie Doležalová, zpěvačka Leona Machálková, muzikant Radek Banga, herec Marek Taclík, lékařka a moderátorka Kateřina Cajthamlová, moderátor Leoš Mareš, boxer Rostislav Osička, komik Lukáš Pavlásek a DJ Lucca.

Schneiderová

Další z inovací sedmé řady je spolupráce s Centrem Paraple. „Česká televize intenzivně pomáhá neziskovým organizací v mnoha oblastech, na jejich podporu vysílá spotové kampaně nebo benefiční pořady. Nyní se však snažíme provázat i stávající, dobře fungující formáty s charitativními aktivitami tak, aby to bylo přínosné jak pro diváky, tak pro samotné organizace. Po spojení Zázraků přírody s Ligou proti rakovině tak nyní propojíme i StarDance s neziskovým partnerem. Vybrali jsme Centrum Paraple, s nímž velmi dobře spolupracujeme už mnoho let,“ dodává Petr Dvořák

DJ Lucca

Jeden z večerů StarDance tak bude věnován právě této organizaci a diváci budou namísto standardního SMS hlasování zasílat DMS ve prospěch Paraplete. V tomto speciálním kole žádný pár soutěž neopustí, naopak přibydou tanečníci na vozících. „Díky trvalému partnerství a podpoře České televize má Centrum Paraple na svém kontě už jedenadvacet ročníků televizní benefice Zdeňka Svěráka a jeho přátel Dobročinné akademie aneb Paraple, jejíž vysílání významnou měrou podporuje naši činnost. Spojení se StarDance dává Parapleti, a hlavně našim klientům vozíčkářům, výjimečnou příležitost oslovit veřejnost v rámci jednoho z nejsledovanějších zábavných pořadů,“ říká Vendula Kodetová z Centra Paraple.

Osička

Věřte nebo nevěřte, já budu pátým porotcem,“ prozrazuje zakladatel Centra Zdeněk Svěrák a dodává: „Sám jsem mizerný tanečník. To ovšem neznamená, že nemůžu být porotcem. Takových, co hodnotili, aniž by věci rozuměli, jsem ve svém divadelním životě zažil spoustu.“

Pavlásek

Neměnné zůstává v letošním ročníku složení poroty a moderátorské dvojice. V porotě opět zasedne Tatiana Drexler, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai a Radek Balaš. Pořadem budou tradičně provázet Tereza Kostková a Marek Eben. „Těším se, co jednotlivé osobnosti vytvoří dohromady a co si z toho bude vybírat, volit a brát divák. Je to opět zajímavý pel-mel,“ komentuje letošní skladbu tanečníků Tereza Kostková a Marek Eben ji doplňuje: „Není nutné, aby diváci měli v sestavě samé své favority, ale na ty, co se jim třeba nezamlouvají, musí být zvědaví.“

Marek Taclík

Na StarDance i nadále spolupracují tanečníci Petr Čadek a Jan Onder, nicméně v opačných rolích, než v předchozích ročnících – Jan Onder letos namísto tance bude působit jako taneční poradce a Petr Čadek, který byl hlavním choreografem StarDance si letos naopak zatančí. Vytvoří pár s Kateřinou Cajthamlovou. „Cítil jsem, že by to chtělo nějakou změnu. A vzhledem k tomu, že mé dceři se velmi líbí tancování, tak jsem si dal za cíl, že jí to ukážu,“ vysvětluje změnu Petr Čadek.

Marie

Do tvůrčího týmu se vrací kostýmní výtvarnice Zuzana Straková, která stála za kostýmy úplně první řady StarDance. Režisérem přímých přenosů je Roman Petrenko, který říká: „Tento rok se asi nejvíce těším na změnu v dekoracích, která nám umožňuje jiné aranžmá programu, což jistě ocení i divák. Půjde o jiné, dynamičtější snímání přenosu.“

Leona Machálková

Zdroj foto: David Raub/Česká Televize

Reklama