Potkala jste někoho opravdu zajímavého a váháte, zda se do vztahu vrhnout po hlavě? Pokuď vám nový objev za to opravdu stojí, pojďme si oprášit několik pravidel, na co myslet, aby to mezi vámi hezky klapalo i po několika společných letech. A to i v případě, že se nad vaším vztahem či manželstvím začnou „stahovat mračna“.

1. Sdílení stejných hodnot
„Pokud máte rozdílné názory nebo nesdílíte zrovna nějakou partnerovu myšlenku, je pravděpodobně, že je váš vztah v pořádku,“ říká pro americkou mutaci časopisu Harper's Bazaar Alex Osbornová, psycholožka a vztahová poradkyně. A dodává: „Ale žádný dlouhodobý vztah nemůže přežít, pokud se nedohodnete na zásadních věcech, jako kdo bude mít na starost rodinné finance nebo jak trávit čas se svými dětmi.“

couple

2. Jen vy víte, co je nejlepší
V našem životě a vztazích mnohdy nastane situace, se kterou si musíte poradit a vypořádat se s ní. Snažíte se je rozebrat se svou nejlepší přítelkyní a žádáte ji o radu? Popravdě - jen vy víte, co je pro vás a váš vztah či manželství nejlepší. Řiďte se svým srdcem, a ne radou své kamarádky.

Čtěte také:

3. V dobrém i zlém
Žádný vztah není dokonalý, ať trvá několik měsíců, nebo řadu let. Krize postihne časem každé partnerství, a pak je důležité umět své problémy řešit. „Komunikujte, a to za každou cenu. Jakmile se ve vztahu objeví nějaké mráčky a vy máte pocit, že už to není jako dřív, nezavírejte před problémem oči. Nevzdávejte to bez boje,“ radí Alex Osbournová.

4. Sex
Milostný akt je způsob, jak svému protějšku dát najevo, že vám na něm i po letech soužití záleží a že vás stále přitahuje. Sex nemusí být nutně vaší prioritou číslo jedna, ale neudělejte si z milování pouhou manželskou povinnost. Věnujte se sobě navzájem a také pečujte s láskou o své tělo.

5. Nesrovnávejte s ex
Zlomil vám kdysi dávno někdo srdce? Zkuste se konečně přestat „piplat“ v minulosti a raději hleďte zpříma do budoucnosti. „Pokud budete trávit veškerý svůj čas tím, že budete hledat přesně někoho, jako byl váš bývalý, nikdy nikoho nenajdete,“ říká Alex Osbournová. Přece nechcete mizernou imitaci svého ex!

6. Neměňte ho
Štve vás, že volá několikrát týdně mamince, nebo chodí pravidelně jednou týdně na pivo s nejlepším kamarádem? Máte tendenci svého vyvoleného změnit za každou cenu? V tom případě brzy narazíte. Pamatujte si, že muž by měl na sobě pracovat z vlastní vůle, ale nikdy nechoďte do vztahu s naivní představou, že se kvůli vám sám změní!

7. Mluvte na rovinu
Nikdo vám nevidí do hlavy. Takže pokud chcete, aby vás na svátek zamilovaných pozval na romantickou večeři, nečekejte, že s tím sám od sebe přijde, když den předtím prohlásíte, jak Valentýna nemusíte. Pokud něco chcete a očekáváte to, musíte mu to říct na rovinu!

Jaký je váš recept na spokojený vztah?

Čtěte také:

Reklama