Taky patříte k těm, co si založily na Facebooku nebo jiné sociální síti svůj profil? Píšete tam téměř každou myšlenku, která vám proletí hlavou? Od toho, co jste ráno posnídaly, až po informaci, s kým jdete na rande? Nebo spíš jen šmejdíte a prohlížíte statusy svých přátel? Dejte si pozor, co na Facebooku a jinde zveřejňujete. Ano, je to stále omílané téma, ale opakování je matka moudrosti. :) A co byste měla o sociálních sítích vědět?

1. Nekontrolujte Facebook těsně předtím, než se chystáte jít spát. „Můžete mít problémy se spánkem. Nemusíte nutně vědět, že vaše nejlepší kamarádka si vyrazila do kina, aniž by vám řekla, akorát vás to naštve a vy neusnete. Ráno moudřejší večera,“ upozorňuje psycholožka Daniela Peackok.

sociální sítě

2. Můžete si ušetřit obrovské emociální výlevy, když nebudete na Facebooku sledovat vašeho expřítele. Po rozchodu si ho okamžitě odstraňte z přátel, tedy pokud vás rozchod pořád bolí. Protože nikdy nevíte, kdy mu zase nějaká slečna napíše na „zeď“, příspěvek vás pak bude užírat a zarmoutí vás.

3. Zkuste nežárlit na Instagram (volně dostupná aplikace, která svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií). Nezapomeňte, že na sociální sítě dávají lidé především ty nejlepší a nejkrásnější verze sebe. Kdo by zveřejňoval, že se mu zrovna nedaří a vypadá hrozně?!

4. Nepiště pasivní nebo agresivní komentáře do statusů o svých přátelích, milencích, spolubydlících, kteří vám otravují život. Oni (a celý svět) je uvidí, a o to budou vaše vztahy ještě horší.

5. Nedávejte na sociální sítě nahé fotky nebo fotografie, kde jste „společensky unavené“. A proč? „Zaměstnavatelé to nevidí rádi, sledují vás a může se to proti vám obrátit,“ vysvětluje Peackok.

6. Pokud někoho chcete pozvat na narozeninovou párty, nebo jinou akci, pošlete přátelům e-mail nebo SMS. Více než polovina všech lidí Facebook nekontroluje pravidelně.

7. Vymaňte se se závislosti na sociálních sítích, nekontrolujete každých pět minut, co se tam děje nového. Budete tak svobodnější, věřte mi!

Reklama