První tvář lásky, kterou vám nabízím, je na první pohled ráj na zemi. Než se ukáže, kdo je tím, na koho se její tvář usmívá.

 

Miluje vás, nebo přes vás?


Denně píše několik SMS o kráse, květinách, měsíčním světle, princeznách a o tom, že  bez vás nemůže žít. Je ochoten přelézt plot a riskovat kvůli poslední růži, kterou vám pak vetkne do vlasů se slovy, že jste ozdobou jeho života a bez vás byl jeho život jen beztvarou zbytečností.

Vaše fotky má v peněžence i na pracovním stole. Jeho dary nemusí být drahé, zato jsou předávány nejlépe před kamerami či fotoaparáty. Září jako lampión, když vám je dává, a chce se o své štěstí dělit s celým světem.

Vodí vás za ruku a každou chvíli mluví o tom, jak se cítí šťastný, že jste s ním. Není jediný z jeho známých, který by neviděl vaši fotku a neznal nazpaměť váš romantický příběh o tom, jak jste se seznámili. Co on tehdy řekl, jak se cítil, jak věděl, že jste ta pravá.
Vznáší se a opěvuje život, broučky, šneky, ptáky vesmír... Budí vás květinou a vůní čerstvé kávy.

 

Všechno bude fajn

 

Potíž nastane tehdy, když začnete otevřeně hovořit o nějakém problému a máte starosti, které vám dělají vrásky. „Ale miláčku,“ dostane se vám odpovědi ve chvíli, kdy ho logicky informujete a očekáváte, že přijme aktivně fakt, že váš vztah nemůže být stále jedna pohádka. „Pojďme se bavit raději o něčem krásném.“

Nechápete – přece se nemůžete tvářit, že je všechno pořádku, když není. Políbí vás, vezme do náručí a zatočí. „Ále ono se to vystříbří, lásko,“ vrká něžně, „nemrač se, miláčku, vrásky by ti neslušely. Líbíš se mi, když jsi šťastná!“ sdělí vám s naivním úsměvem a vy pochopíte, že si budete muset poradit sama.

Za čas, když je všechno srovnané, nevinně pro hlásí: „No vidíš, ty moje beruško nádherná, já věděl, že všechno dobře dopadne. Jsi krásná. Když se usmíváš – jsem tak šťastný.“
Co na tom, že vás to stálo krev, pot a probdělé noci, než jste se zpět k opěvovanému úsměvu propracovala? 

 

Ještě párkrát a začne vám docházet, že ten váš krásný princ, který má pro vás tolik hřejivých slov a který je tak šťastný, že vás našel, vás naprosto nevidí reálně. Že on chce být šťastný a žít v idyle, která má s vámi společného jen tolik, že jste v nějakou dobu na nějakém místě. Že nevnímá vás jako bytost, ale pouze svůj pocit štěstí, který prožívá.

 

Dříve nebo později si uvědomíte, že vaše podstata, váš vnitřní život a ryzí prožitek ho zcela míjí. Že netuší, kdo vlastně jste.
Že si vystačí – že je zamilovaný jen do pocitu, že je zamilovaný.

 

Jste sama jako předtím, jen v jeho přítomnosti.

 

Další tvář lásky už čeká na vydání.

 

Ale může se tu objevit i příběh, který nám k tomuto tématu zašlete do redakce. Láska má totiž mnoho podob a je to téměř nevyčerpatelné téma. Možná znáte nějakou, o které byste rádi napsali….

Reklama