obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

5c35b41867b05obrazek.pngZ kolekce: Jysk

  • Drobný nábytek

Nejrůznější stolky, poličky či taburety se sice nehodí do interiérů čistě minimalistických, pokud ovšem toužíte po útulném bytě, kde na vás dýchne domácí atmosféra, bez těchto kousků nábytku se neobejdete. Zkuste tak navštívit nejbližší vetešnictví, kde kolikrát najdete ty pravé poklady. Držte se ovšem jednoho materiálu či podobných barev v místnosti, aby nebyl výsledný efekt rušivý.

5c35b800b9124obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • Barvy zdí

Ještě před pár lety byly v módě syté barvy zdí, které bylo poměrně těžké zkombinovat. Nyní jsou ovšem hitem krémové a světlé barvy v kombinaci s bílou, které interiér provzdušní a opticky zvětší. V každé místnosti by zároveň měly být maximálně dvě barvy, přičemž bílá by měla převládat. Jakákoli barva by se ovšem nikdy neměla používat ojediněle a vždy je dobré ji zopakovat v menším množství i někde jinde, třeba na květináčích nebo na koberci.

5c35b9d44ebddobrazek.png
5c35bd81ccfd1obrazek.pngZ kolekce: Vemzu.cz

  • Obrazy a fotografie

Pravda je taková, že všeho moc škodí a u obrazů to platí dvojnásob. Je tak vhodné je koncentrovat pouze na jednu stěnu a jednotlivé styly obrazů nepřekombinovat. Zároveň je lepší zvolit pouze jeden druh rámečků, abyste měla jistotu, že výsledný efekt nebude působit přeplácaně.

5c35be2acee13obrazek.pngZ kolekce: Koberce Trend

  • Textilie

Textilní prvky jako přehozy, záclony, závěsy či kusové koberce jsou poměrně nízkou investicí, dokážou však zcela změnit dojem z místnosti. Důležité je ovšem volit je v podobných barvách, jinak by interiér mohl působit neuspořádaně. Nejvhodnější jsou přírodní a světlé odstíny šedé, hnědé či krémové. Co se záclon a závěsů týče, vsaďte na délku až na zem, což místnost opticky prodlouží. Koberce poté doporučujeme vybírat přímo v kamenných prodejnách, kde si je můžete osahat a porovnat jednotlivé barvy a také rozměr. „Rozměr kusových koberců je vhodné volit dle velikosti místnosti a rozmístění nábytku. Neměl by totiž například zasahovat pod stůl, ale z estetického hlediska je lepší, když je umístěn do volného prostoru, například před pohovku nebo před televizi,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin z Koberce Trend.

5c35bee6691bbobrazek.png

5c35bf6341793obrazek.pngZ kolekce: Cellbes

  • Osvětlení

Doby, kdy se do místností dávalo jen jedno centrální osvětlení, jsou dávno pryč. Nyní již většina lidí pochopila, že to je právě světlo, které tvoří atmosféru a neslouží jen k tomu, abyste večery netrávili potmě. Kromě klasického lustru tak můžete do obývacího pokoje a ložnice umístit klidně dvě až tři lampy. V době Vánoc se zároveň nabízí využít nejrůznějších světýlek do oken a samozřejmě i svíček. V kurzu jsou také barevné led diody, které lze umístit do poliček nebo klidně i na kuchyňskou linku.

5c35bfeb27a62obrazek.pngZ kolekce: Shutterstock.com

  • Květiny

Květiny jsou nedílnou součástí každého interiéru a při jejich výběru se fantazii meze nekladou. Při výběru květin v květináči ovšem myslete na to, jaké podmínky by květina měla k životu mít a zda jste schopni je zajistit. Vyjímají se však na poličkách, na parapetu nebo je lze zavěsit ke stropu. Můžete je zároveň obměňovat spolu s ročním obdobím a doporučujeme taktéž pravidelně kupovat květiny řezané, které naaranžujete do vázy.

5c35c1b41ef02obrazek.png

5c35c18dd6acaobrazek.pngZ kolekce: H&M Home

  • Dekorace

S dekoracemi je poměrně lehké šlápnout vedle. Zde ovšem platí pravidlo, že všeho moc škodí. Pokud tedy víte, že je nákup různých ozdob vaším koníčkem, zkuste toto hobby ukočírovat a před koupí vždy promýšlejte, kam se daná dekorace bude hodit. V důsledku byste totiž mohli dopadnout tak, že budete mít všude něco a interiér bude působit neuspořádaně. I u dekorací zároveň doporučujeme volit takové, které ladí s ročním obdobím. Na jaře a v létě tak budou hrát prim čerstvé květiny a svěží barvy, na podzim využijte hnědé, oranžové a žluté barvy, okrasných dýní, šípků, šišek či kaštanů a v zimě si vyhrajte s dekorací vánoční.

Reklama