Mezi horolezci je sedm nejvyšších hor světa nazýváno jednoduše “Seven Summits“ – na každém kontinentu jedna. To ale samozřejmě znamená opravdu hodně cestování, aby člověk mohl vystoupit na všech sedm. Oproti tomu „Sedm vrcholů Stubaie“ je mnohem blíž a jsou tedy daleko snáze zdolatelné. Navíc se nejedná jen o nejvyšší a nejhůře dostupné vrcholy této ledovcové oblasti. Jsou to také nejkrásnější a nejznámější hory vybrané Stubaiskými průvodci. Turisté při jejich zdolávání využívají speciální deník, do kterého sbírají razítka a dokumentují tak zdolání každého vrcholu.

Údolí Stubai

V případě “Sedmi vrcholů Stubaie” není důležitá jen jejich výška, ale také význam, jaký má každý z nich. Jsou rozmístěné po celém Stubaiském údolí, krásný výhled na všech sedm je z chaty Starkenburger Hut. Tam se také nachází trojrozměrné informační body, které přibližují každou horu a její historii.

Údolí Stubai

Sedm hor s opravdovým charakterem

Hory mají často svůj nenapodobitelný charakter, který je daný jejich vzhledem, polohou, vlastnostmi nebo náročností. Některá z těchto kritérií je možné aplikovat také na sedm vybraných Stubaiských vrcholů. Serles (2 717 m n. m.) vévodí vstupu do Stubaiského údolí a proto se mu také říká Dominující hora. Hohe Burgstall (2 611 m n. m.) v regionu Schlick 2000 nabízí unikátní 360stupňový výhled do okolního údolí a nese přezdívku Přesvědčující hora. Elfer (2 505 m n. m.), jehož hlavní vrchol se skrývá za zubatým okrajem, je popisován jako Nesmělá hora. Habicht (3 277 m n. m.) je odlišný. Protože stojí právě uprostřed údolí, říká se mu Osobitá hora. Až neuvěřitelně krásný Rinnenspitze (3 003 m n. m.) s jezerem Rinnensee je Lákající hora, zatímco Wilde Freiger (3 418 m n. m.) se nazývá Hrozivá hora. To je velmi trefné označení, protože prudký výstup přes ledovcové svahy a stěny je opravdu extrémně obtížný. Na konci údolí vyzařující klid leží Zuckerhütl (3 507 m n. m.), která jako nejvyšší hora Stubaie vyčnívá nad ostatní a je známá jako Plachá hora.

Údolí Stubai

Zasloužená odměna

Ti, kteří zdolají všech sedm vrcholů, jsou po zásluze odměněni. Zájemci si na začátku vyzvednou průkaz, do kterého si na každém vrcholku obtisknou razítko. Za razítka ze tří vrcholů mají turisté nárok na tričko z turistické kanceláře. A na ty, kdo zvládnou zdolat všech sedm vrcholků, čeká odměna v podobě nejen skvělého pocitu, ale také trofeje z borového dřeva.

Údolí Stubai

Zatímco jsou některé vrcholy poměrně snadno dostupné i bez průvodců, jiné vyžadují zkušenosti a technické vybavení. Kompetentní průvodci jsou ale vždy ochotní pomoci, doprovodit zájemce na jednotlivé vrcholy Stubaiského údolí a zajistit tak bezpečný výstup.

Více informací na www.stubai.at

Údolí Stubai

Fascinující Stubaiské údolí

údolí

Tyrolské Stubaiské údolí, které leží nedaleko Innsbrucku a je snadno dostupné z Německa, Rakouska, Švýcarska i Itálie po Brennerské dálnici. Údolí má na délku 35 kilometrů a je obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholy. Hlavními regionálními městy v okolí jsou Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.Údolí Stubai

Nespočet letních i zimních aktivit láká zejména příznivce akčnější dovolené. Stubaiský ledovec, který je zároveň největší v Rakousku, nabízí špičkové lyžování až do konce května. Léto zase přeje těm, kteří rádi podnikají túry po horách. Vybrat si mohou z tras v okolí vesnice Mieders, kam vede kabinová lanovka Serles, nebo v Neustiftu, kam se turisté dostanou lanovkou Elfer. K dispozici je také alpský zábavní park Schlick 2000 ve Fulpmes. Sportovnímu vyžití ve Stubaiském údolí se meze nekladou – v nabídce je vše od chůze, lezení, jízdy na kole, přes rafting, jízdu na kajaku a Nordic walking až po tenis, jógu, plavání a mnoho dalšího.

Údolí Stubai

Turistům je v oblasti Stubaie k dispozici 1 pětihvězdičkový hotel, 3 čtyřhvězdičkové a 2 tříhvězdičkové hotely kategorie superior, 33 dalších čtyřhvězdičkových a 40 tříhvězdičkových hotelů s velice vysokým standardem služeb. Kromě toho se v údolí nachází celkem asi 4 700 lůžek v prázdninových apartmánech, ubytování typu Bed&Breakfast, tradičních farmách, ale také v kempech, které nabízejí veškeré potřebné vybavení.Údolí Stubai

Při návštěvě Stubaie se vyplatí zvážit koupi tzv. Stubai Super Card, která otevírá dveře k mnoha benefitům, jako je například cestování autobusem zdarma, využíván Stubaiských kabinových lanovek nebo vstup do bazénů v Neustiftu a Miedersu. Karta je k dostání u smluvních partnerů od května do října.

Údolí Stubai

Více informací o aktuálních nabídkách, datech a událostech je k dispozici na internetových stránkách www.stubai.at. Najít vhodné ubytování během dovolené může pomoct funkce online vyhledávání ubytování. Veškeré dotazy budou zodpovězeny na telefonním čísle +43 (0)501881-0 nebo na emailu info@stubai.at. Pro all-inclusive rezervace nebo dopravu z/na letiště v Mnichově nebo Innsbrucku prosím kontaktujte kancelář Stubaiského turismu na telefonním čísle +43 (0)501881-171 nebo 172 nebo na emailu stubaitouristik@stubai.at.

Údolí Stubai

Reklama