I přes dnešní ne zrovna vábné téma přeju všem pěkný den.

Já a klíšťata?

Zkušená lovkyně, kterou hned tak něco nerozhází. První exemplář mě sice překvapil a to tak, že jsem ho utrhla a hlavičku pak dolovala dezinfikovanou jehlou. To, když jsem pod mikroskopem zjistila, že je to opravdu klíště. Fuj, hnusný pohled. Naštěstí nebylo (prozatím) žádné infikované. Největší úlovky jsme měli kdysi před lety na dovolené v Jeseníkách - vyslovení jména Zlaté Hory přináší jednoznačně asociaci KLÍŠŤATA!

Nejlákavějším kouskem pro ně byl synek, já v těsném závěsu. Museli se na nás vrhat na loukách, chodili jsme denně vysokou trávou. Po třech dnech přišel první úlovek a poté už jsme se museli kontrolovat denně. Rekord byl, myslím, sedm, slovy sedm klíšťat na našem bobkovi v jednom dni. A ten nejlepší zážitek? Když jsem mu jedno hodně urputné klíště musela dolovat z pytlíka, to byl synek hodně uražený, že mu lezou i do slipů.

monkee

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to byla úroda. Před chvílí jsme v redakci přemýšleli, jakou úlohu mají v přírodním řetězci tato zvířátka, a na nic jsme nepřišli. Víte to někdo? Simona

Jaké jsou vaše historky s klíšťaty? Pište, čeká na dvě z vás přípravek na jejich odstranění IXODERM. Adresa:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama